Jump to content

Alkohol 1.40 kazna/kako se zalit ?


zemo2102

Preporučene objave

s ponedjeljka na utorak 15.10.2012 zaustavila me policija ! nakon obavljanja alkotestiranja napuho sam 1.50 u krvi stim da za 0.10 je tolerancija..

zanima me zasto nisam mogo 15 min odgodit puhanje ,zasto mi nisu dozvolili? a konzumiro sam alkohol tj zesticu 5 do 10 min prije nego su me zaustavili.

kolko se mogu nadat novčane kazne i kak da se na to zalim u XXXXX XXXXXXXX :S

cekam poso za vozača kombija -.-'

 

 

Editirao moderator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje dolazi fin narod pazite na svoje izražavanje.

 

Onaj tko čeka posao vozača je svjestan da mu primanja ovise o toj vozačkoj dozvoli i sebi ne dopušta bilo kakav rizik dovođenja u pitanje svoje materijalne sigurnosti.

 

Sud će izvršiti uvid u zapisnik o ispitivanju alkoholiziranosti, u slučaju nejasnoća izvršiti će ispitivanje okrivljenika, svjedoka ili možda suočiti ih.

 

Iznos kazne se kreće od 3.000 do 5.000 kuna + troškovi prekršajnog naloga od 500 kuna.

 

Prigovor se piše u roku od 8 dana od primitka nadležnoj policijskoj postaji.

 

Njega će te morati sastaviti sami ili k odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam slican slucaj kao zemo2102. Zaustavili su me i napuhao sam 1,26. U zapisniku stoji da sam konzumirao zadnje pice u 0.45h a testiranje je pocelo u 0.50h, a zavrsilo u 1.02h.

Puhao sam dva puta, prvi put 1,06 promila a drugi put za cca 3 minute 1,26 promila.

Izmedju puhanja sam zapalio cigaretu. Naravno imam zapisnik samo za kolicinu 1,26 jer mi za ovu manju nisu dali iako su rekli da ce pisati nizu kolicinu. Nakon puhanja sam ostao paf jer nisam puno popio i siguran sam da sam puhao za 15min da nebi imao toliko.

Isto tako su mi rekli da mogu nastavit dalje s autom kad se oni maknu. Uzeli su mi vozacku na 12 sati i isto tako rekli kao to ti je 3-5 tisuca i 3 mjeseca bez vozacke, ali ako ti treba za posao to napomeni i dobit ces samo novcano! I sve to mi govori policajac kojem je kao zao mene jer sam ok ovak na prvu. I sat sad? Zalit cu se sigurno jer ako ode vozacka, dodje mi otkaz. Radim kao terenski komercijalist i to samo ja u obitelji. I jXXX ga...da...kreten sam sto sam to napravio ali nemogu sad drugacije. Jeli pametnije napisati prigovor iskreno i reci da sam "kriv" pa da molim da mi neke stvari uzmu u obzir ili nagazit na ta dva plavca pa kud puklo da puklo? Pomagajte

 

​Editirao moderatror

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po pitanju zapisnika o ispitivanju alkoholiziranosti sud će po potrebi ispitati policajce svjedoke i vas kao okrivljenika.

 

Postupanje policije je počelo u 00:50, a ispitivanje izvršeno u 01:02 sati, to su podaci koji se traže u zapisniku.

 

Ukoliko se poriče prekršaj, a osporavanje zapisnika jest poricanje prekršaja, sud ima ovlast povećati kazne.

 

Ukoliko se prigovara samo na visinu sankcije, sud nema pravo povećati kazne iz policijskog prekršajnog naloga, može ih samo potvrditi, umanjiti ili izmjeniti, mislim na tu zabranu upravljanja koja se može izreći u uvjetnom obliku ukoliko okrivljenik priloži dokaze (npr. ugovor o radu) da će mu izricanje zaštitne mjere ugroziti životnu egzistenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupanje policije je počelo u 00:50, a ispitivanje izvršeno u 01:02 sati, to su podaci koji se traže u zapisniku.

 

OK, to razumijem. Ali zar nije bitna stavka da sam rekao kako sam konzumaciju napravio prije 5min, znaci u 00:45? Zar nebi trebalo biti min 15 min? Ja priznajem konzumaciju ali zelim naglasiti da ispitivanje nije bilo po pravilima.

A sto se tice vozacke, to cu pokusat izbjeci na sve moguce nacine, jer mi drugo ne preostaje. Trazit cu u firmi izjavu da sam njihov zaposlenik i da svaki dan koristim vozilo za obavljanje djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali zar nije bitna stavka da sam rekao kako sam konzumaciju napravio prije 5min, znaci u 00:45? Zar nebi trebalo biti min 15 min? Ja priznajem konzumaciju ali zelim naglasiti da ispitivanje nije bilo po pravilima.

Od 00:45 do 01:02 ima 17 minuta, dakle više od 15.

 

Ta potvrda od firme može znatno pomoći da se dobije uvjetna zaštitna mjera zabrane upravljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija