Jump to content

neisplata naknade za bolovanje


zaracet

Preporučene objave

pozdravljam sve na forumu a posebno one koji mi mogu pomoći sa savjetima,naime imam problema sa neisplatom naknade sa bolovanja.inače na bolovanju sam već duže vrijeme a zaposlen sam u firmi koja naravno grca u dugovima radnike je skoro sve otpustio plaću ne isplaćuje,zadnju je dao prije 4 mjeseca,sad mene zanima obzirom da sam već duže na bolovanju,i da mi ide naknada bolovanja sa hzzo dali je moguće da hzzo isplaćuje tu naknadu na moj račun a ne na račun firme i onda umjesto da moj poslodavac to prosljedi na moj račun on to zadrži za sebe, kome se mogu žaliti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Ovako: osoba AA bila je zaposlena do 10.4. Tada joj je istekao tromjesečni ugovor. Poslodavac joj nije isplatio zadnju plaću.. Radni odnos je nastavljen bez potpisivanja ugovora ili pisane potvrde, što bi po Zakonu o radu, kako sam shvatila, značilo da od tada zasnovan radni odnos na neodređeno vrijeme. U međuvremenu se dogodilo da se osoba AA razbolila i otvorila bolovanje, taman krajem travnja. Otad je prošlo gotovo 4 mjeseca. Poslodavac, osim što nije isplatio zadnju plaću, nije isplatio nijednu naknadu plaće zbog bolovanja. Naravno, prva 42 dana bi trebao platiti poslodavac, a zatim poslodavac na teret HZZO-a. Poslodavac sa osobom AA ne želi komunicirati niti išta. Što učiniti? Podnijeti prigovor HZZO-u može se samo u slučaju stečaja ili nelikvidnosti poslodavca. Kod ovog poslodavca to nije u pitanju. I što sad? Poslodavac ima novac, samo ne želi isplatiti. Osoba AA je još uvijek na bolovanju, bez ikakvih primanja. Kome se obratiti? Je li jedina mogućnost obratiti se sudu ili se ipak može izravno preko HZZO-a riješiti ovaj problem? Nadam se da sam dobro objasnila situaciju i da ću dobiti odgovor koji će biti od pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako: osoba AA bila je zaposlena do 10.4. Tada joj je istekao tromjesečni ugovor. Poslodavac joj nije isplatio zadnju plaću.. Radni odnos je nastavljen bez potpisivanja ugovora ili pisane potvrde, što bi po Zakonu o radu, kako sam shvatila, značilo da od tada zasnovan radni odnos na neodređeno vrijeme. U međuvremenu se dogodilo da se osoba AA razbolila i otvorila bolovanje, taman krajem travnja. Otad je prošlo gotovo 4 mjeseca. Poslodavac, osim što nije isplatio zadnju plaću, nije isplatio nijednu naknadu plaće zbog bolovanja. Naravno, prva 42 dana bi trebao platiti poslodavac, a zatim poslodavac na teret HZZO-a. Poslodavac sa osobom AA ne želi komunicirati niti išta. Što učiniti? Podnijeti prigovor HZZO-u može se samo u slučaju stečaja ili nelikvidnosti poslodavca. Kod ovog poslodavca to nije u pitanju. I što sad? Poslodavac ima novac, samo ne želi isplatiti. Osoba AA je još uvijek na bolovanju, bez ikakvih primanja. Kome se obratiti? Je li jedina mogućnost obratiti se sudu ili se ipak može izravno preko HZZO-a riješiti ovaj problem? Nadam se da sam dobro objasnila situaciju i da ću dobiti odgovor koji će biti od pomoći.

 

Ako poslodavac ignorira osobu AA i pri tome grubo krši odrebe Zakona o radu, osobi AA ne preostaje ništa drugo nego zatražititi pravnu pomoć i priprjetiti inspekcijim nadzorom. U slučaju da poslodavac i dalje ignorira osobu AA ista treba prikupiti što više dokaza kojim potvrđuje opravdanost svoga zahtjeva te podnijeti tužbu nadležnom sudu za ostvarivanje svojih potraživanja iz radnog odnosa i poslodavca prijaviti nadležnom državnom inspektoratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija