Jump to content

alimentacija koja nije moja


ramona

Preporučene objave

Trebam pomoc, suprug ima 2 djece iz prvog braka te se sudi s bivsom suprugom za alimentaciju.

Ono sto mene zanima je da li sud moze razmatrati moja primanja i prema tome odrediti da li je suprug mogao placati alimantaciju ili ne. Naiime, on nije ostvariovao prihode, bolestan je i posjeduje svu medicisku dokumentaciju o bolesti te isto tako nema radne sposobnosti, odnosno u fazi je ishodjenja invalidske mirovine. Sud je poslao upit poreznoj o iznosu primanja mojih i njegovih. Da li sud ima pravo zatraziti info o mojim primanjima kad ja nisam ukljucena u taj proces?

S druge strane, da li ja trebam dokazivati sudu da iznos primanja i nije toliki jer krediti koje otplacujem svi su na meni i nama ostaje vrlo malo za zivot....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je sud zatražio info o vašim primanjima, tada je očito da ima pravo na taj podatak. I ne vidim što imate dokazivati sudu visinu primanja, pa PK je najvjerodostojniji prikaz vaših primanja. A krediti nisu problem suda i vrlo rijetko utječu na određivanje visine alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija