Jump to content

Kazna po čl.12 stavak 4


BlueMac

Preporučene objave

Prometni redar mi je za zaustavljanje u Preradovićevoj napisao kaznu po čl.12 stavak 4

ZOSPC. Kako sam ja bio zaustavljen na LIJEVOJ strani jednosmjerne ulice a znak B39 se nalazi SAMO na DESNOJ strani bez dodatne table kojom bi vrijedio za OBJE strane ulice žalio sam se na kaznu i dospio na sud. Sud nije prihvatio moje objašnjenje da po definiciji znaka B39 on označava stranu na kojoj je zabranjeno zaustavljanje te prihvatio tvrdnju redara da u jednosmjernoj ulici znak vrijedi za OBJE strane. Na moj prigovor da to nigdje nije u Zakonu a ni u Pravilniku navedeno te nakon predočenja fotografija Masarikove ulice i drugih ulica u Zagrebu gdje se vidi da je znak B39 postavljen na OBJE strane ulice, na lijevoj strani ulice kako bi se zabranilo zaustavljanje na LIJEVOJ strani, kao i znak B39 sa dodatnom pločom koja određuje da znak vrijedi za OBJE strane ulice te da molim sud da mi kaže gdje u Zakonu stoji da u jednosmjernoj ulici taj znak vrijedi generalno za obje strane sutkinja mi je odrezala da je ona tu da postavlja pitanja i da vjeruje redaru kao službenoj osobi. Naravno da sam dobio rješenje kojim se određuje da sam kriv jer nisam poštovao čl.12 stavak 4, nepoštivanja znaka zabrane koga NEMA na strani nakojoj sam zaustavio vozilo. Kako nema žalbe na prekršajnu presudu platio sam no zanima me dali sam uistinu kriv i po kojem članku Zakona?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste.

 

Ali sudska praksa je drugačija i sud vas je po njoj i kaznio.

 

Pravilnik o prometnim znakovima tumači jedno, a redar piše drugo i sud potvrđuje.

 

Na obvezni prekršajni nalog više nemate pravo žalbe, presuda je pravomoćna i izvršna.

 

U teoriji, postoje izvanredni pravni lijekovi, ali za tih vaših 500 kuna - nitko neće prstom mrdnuti.

 

Pregrizite nepravdu i platite to ili se uzalud borite dok vam ne dosadi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija