Jump to content

Prava iz zakona


papabatak

Preporučene objave

Koji su to "pozitivni zakoni" ((ja do sada nisam za "Pozitivne zakone" upoznat, kao i sa negativne zakonim)?

 

Imate prava iz Zakona o pravima hrvatskih branitelja ............

 

Da li ste sudjelovali u Domivinskom ratu, da li ste bili ranjavani, da li ste oboljeli zbog sudjelovanja u ratu, od čega bolujete..........

 

Koja prava vi mislite da možete ostvariti (koja vas prava zanimaju)?

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji su to "pozitivni zakoni" ((ja do sada nisam za "Pozitivnime zakonime" upoznat, kao i sa negativnezakonime)?

 

Imate prava iz Zakona o pravima hrvatskih branitelja ............

 

Da li ste sudjelovali u Domivinskom ratu, da li ste bili ranjavani, da li ste oboljeli zbog sudhelovanja u ratu, od čega bolujete..........

 

Koja prava vi mislite da možete ostvariti (koja vas prava zanimaju)?

 

Pozitivni zakoni su pravna zamjenica za zakone koji se trenutačno primjenju. Imam rješenje izdano od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (trajno/drugostupanjsko) koje mi kao dragovoljcu i Hrvatskom branitelju priznaje trajni gubitak opće nesposobnosti za rad kao posljedicu bolesti i ozljeda zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Sva moja lječnička dokumentacija je pravovaljana, a moj službeno izdan ratni put je ocijenjen kao izuzetan. Status dragovoljca (proboj za Vukovar) kao i opći dio sudjelovanja u borbenom sektoru datira od 30.06.1991 do 30.06.1996. Sve opisano ima orginalnu dokumentaciju. Imam sttus HRV-a, koji je trenutačnu u mirovanju, pošto vodim upravni postupak protiv Ministarstva branitelja. Hvala vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozitivni zakoni su pravna zamjenica za zakone koji se trenutačno primjenju. Imam rješenje izdano od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (trajno/drugostupanjsko) koje mi kao dragovoljcu i Hrvatskom branitelju priznaje trajni gubitak opće nesposobnosti za rad kao posljedicu bolesti i ozljeda zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Sva moja lječnička dokumentacija je pravovaljana, a moj službeno izdan ratni put je ocijenjen kao izuzetan. Status dragovoljca (proboj za Vukovar) kao i opći dio sudjelovanja u borbenom sektoru datira od 30.06.1991 do 30.06.1996. Sve opisano ima orginalnu dokumentaciju. Imam sttus HRV-a, koji je trenutačnu u mirovanju, pošto vodim upravni postupak protiv Ministarstva branitelja. Hvala vam na odgovoru.

_______________________________________________

Pročitajte zakon o pravima hrvatskih branitelja i sve će vam biti jasno.Meni nije jasno da kao 100% HRVI ne primate mirovinu jer ste ju stavili u mirovanje.Od čega živite?Pa mirovina nije firma da ju se može staviti u mirovanje.Kad bi ja ja bi svoju stavio u mirovanje neznam od čega bi živio jer sam isto tako 100% nesposoban za rad.Molim Vas pojasnite mi to?I ja sam dragovoljac slučajno se poklopilo sa vašim datumom od 30.06.1991.godine.

Sve najbolje u 2013.godini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

_______________________________________________

Pročitajte zakon o pravima hrvatskih branitelja i sve će vam biti jasno.Meni nije jasno da kao 100% HRVI ne primate mirovinu jer ste ju stavili u mirovanje.Od čega živite?Pa mirovina nije firma da ju se može staviti u mirovanje.Kad bi ja ja bi svoju stavio u mirovanje neznam od čega bi živio jer sam isto tako 100% nesposoban za rad.Molim Vas pojasnite mi to?I ja sam dragovoljac slučajno se poklopilo sa vašim datumom od 30.06.1991.godine.

Sve najbolje u 2013.godini

 

Hvala na javljanju. Neke stvari očigledno nisi pozorno pročitao. Naravno ja primam mirovinu, a preko foruma sam samo tražio podatak na koje beneficije npr. gradski prijevoz, oznaka invalida na automobilu, dopunsko osiguranje, rehabilitacija u toplicama itd. imam pravo. Inače Zakon o pravima branitelja i članova njihovih obitelji ima hrpu stranica te raznih dopuna što je i razlog zašto se obraćam za pomoć na forumu. PTSD-ovac sam, kao i svi mi pa mi je konfuzno pratiti sve odnosne zakone. Zahvaljujem željama za bolju novu godinu i naravno to i tebi želim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo si prepotentno počeo na ovome forumu. Pomoći će ljudi koliko znaju i iz svojih i tuđih iskustava samo moraš biti određeniji. Koliko god bio konfuzan ipak moraš malo voditi brigu i sam o sebi i pročitati Zakone ("pozitivne") . Za početak dvije stvari : ako si hrvi morao si dobiti "plavu" karticu HZZO-a kojom si oslobođen plaćanja participacije i druga : za razna oslobođenja od plaćanja kontaktiraj lokalnu samoupravu i Ured državne uprave ( prije toga pročitaj zakone).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plavu karticu sam dobio, ali mi je ukinuta zbog upravnog spora s Ministarstvom branitelja. Od tada sam uplaćujem dopunsko osiguranje. Vjeruj mi nije rijeć o prepotenciji, ali ako poznaješ prave branitelje koji boluju od PTSP-a, onda znaš da su u pravilu inertni i samozatajni. Meni je trebalo puno vremena, tri boravka u bolnici (po jedan mjesec), grupna terapija te puno obiteljske potpore da bi se uopće odvažio logirati na forum. Mislim da češ me razumjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija