Jump to content

Mogućnosti ovrhe


igor55

Preporučene objave

Ukratko situacija: sestra i ja smo nasljedile kuću poslije smrti majke kao i dugove u vrijednosti oko 12000 eura (krediti u 5-6 banaka). moja sestra nije zaposlena (suprug joj je kockar i probisvijet a imaju 4 djece) a ja imam plaću već opterećenu kreditima. Dogovor oko prodaje kuće nije moguć jer sestra i njen suprug uvjetuju preveliku cijenu i onemogućuju prodaju za realan iznos na tržištu. Pitala sam za razvrgnuće vlasništva ali to traje i do godine dana a i košta novaca a banke su već počele slati upozorenja i opomene.

Radi se o tome da će meni banke vrlo skoro sjesti na plaću a mojoj sestri neće jer nema nikakva primanja. Meni preostali iznos mog primanja treba za osnovne stvari za život kako bih mogla funkcionirati na poslu i ne želim da samo meni skidaju novac za te dugove.

 

Zanima me da li ja mogu otići kod jedne od banaka i ponuditi im kuću koju smo naslijedile da na nju naprave ovrhu i javnu dražbu preko odvjetnika ili suda pravnim putem i da tim putem ta i ostale banke podmire svoja potraživanja odjednom u komadu kao i sve troškove postupka a ostatak novaca sa javne dražbe podijeli na nas dvije?

Jer inače ako samo meni banke počnu sjedati na plaću neću imati dovoljno za život a banke će opet morati čekati dugo vremena da podmire svoja potraživanja.

Da li mogu pokrenuti takav postupak i kako, da li je potreban neki pismeni zahtjev, zamolba ili je dovoljno otići i usmeno to reći u banci ili prvo kod odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je dug veći od nasljedstva zašto si prihvatila nasljedstvo.

 

nasljednik vraća dug ostavitelje do vrijednosti nasljeđenog djela.

obzirom na probleme

smatram da bi bilo puno bolje ne priznati dug (ni pismeno ni usmeno ni u šali)

vjerovnike uputiti da tužbom pred sudom potražuju vračanje duga.

sud će odrediti koliko koji nasljednik mora platiti.

nasljeđuje se dug,bez kamata, a kamate sud odredi od dana kad je donešena presuda.

osobne dugove nasljednici nisu dužni vraćati (jamstvo za tuđi kredit...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je dug veći od nasljedstva zašto si prihvatila nasljedstvo.

 

Na ostavinskoj raspravi smo obadvije prihvatile kuću i dugove po pola. Sada je tako kako je. Vrijednost kuće je nekoliko puta veća od dugova. Dugovi se moraju vratiti zato bi se kuća trebala što prije prodati.

 

Mene je isključivo zanimalo ovo što sam prije navela:

 

'Zanima me da li ja mogu otići kod jedne od banaka i ponuditi im kuću koju smo naslijedile da na nju naprave ovrhu i javnu dražbu preko odvjetnika ili suda pravnim putem i da tim putem ta i ostale banke podmire svoja potraživanja odjednom u komadu kao i sve troškove postupka a ostatak novaca sa javne dražbe podijeli na nas dvije?

 

Da li mogu pokrenuti takav postupak i kako, da li je potreban neki pismeni zahtjev, zamolba ili je dovoljno otići i usmeno to reći u banci ili prvo kod odvjetnika? '

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banke biraju način naplate duga .

možete ponuditi samo svoj dio kuće.

 

možete li pojasniti što ste napisali?

prvo kažete da banke biraju način a zatim da mogu ponuditi banci svoju polovicu kuće?

što je na stvari?

da li mogu ponuditi banci pola kuće i da li će je uzeti, ili ne može tako?

molim vas da budete određeniji u odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija