Jump to content

Zapisnik o prisutnosti alkohola


Bride

Preporučene objave

Znaci,imam punih 18,vozio sam prijateljev auto, on je bio na suvozacevom, i zaustavila nas je policija.

 

Vozacki nemam polozen,i napuhao sam 0.8.

 

Shvacam situaciju,i znam da je krivicno djelo.

Nikada nisam imao problema s zakonom na bilo koji nacin.

 

Dobio sam Zapisnik o prisutnosti alkohola,trazio me da potpisem i to sam napravio.

 

Zanima me kakav je postupak, oce li neka zalba pomoci da pokusam proci sa opomenom ( takvo nesto mi vise nece pasti na pamet), ako je uopce moguce proci sa opomenom posto mi je prvi put?

 

Oce li sudac spominjati to sto nemam vozacku jer mislim da mi je to cak pregledano kroz prste? Koliko ce ovo utjecati na polaganje koje je trebalo zapoceti kroz ovaj mjesec?

 

Znate li nastavak ove situacije i moguci ishod?

 

I molim bez nabijanja griznje savjesti,shvacam sve i spomenuo sam da mi vise nece pasti na pamet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slijedi optužni prijedlog zbog vozačke dozvole i prekršajni nalog zbog alkohola.

 

Može sve i na isti optužni prijedlog.

 

Kazna je 6.000 kuna, a sud je može umanjiti za 2/3 u što sumnjam da će htjeti napraviti.

 

Slijedi zaštitna mjera zabrane upravljanja po okončanju prekršajnog postupka na par mjeseci, naravno nakon što se izda vozačka dozvola.

 

Dobrodošli u svijet odraslih, nema više sudskih ukora za maloljetnike, sada slijede okrutne novčane kazne i policija koja vodi u zatvor zbog neplaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To prvi, drugi i ne znam koji put se broji samo vozačima, ne vama koji niste vozač.

 

Policija iz izdala sve što je potrebno, njima ne treba nikakva "suglasnost".

 

Sud može umanjiti kaznu, ali ne mora, zapravo ako vam i umanji taj sudac preuzima moralni rizik ako taj mladić sutra pregazi nekoga opet pijan, osobno ne poznajem ni jednog suca koji na ovo što se napravili bi primjenio neku neuobičajnu računicu smanjenja kazne.

 

U današnje krizno vrijeme suci redovito umanjuju kazne na pola, znaju da se nema i da ta polovica kazne će ispuniti svrhu sankcije.

 

Policiji zamjeram što vas nisu uhitili na licu mjesta, zapravo ne poznajem ni jednog toliko odvažnog policajca koji bi se usudio napraviti jedan takav propust.

 

Ne znam jeste li shvatili da ste za dlaku izbjegli uhićenje i boravak s ne znam kim u policijskom pritvoru, imali ste neopisivu sreću.

 

Pomoći na sudu za smanjenje kazne mogu jedino mama i tata nekom debelom vezom, ako se to i dogodi to ovdje nemojte pisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci,imam punih 18,vozio sam prijateljev auto, on je bio na suvozacevom, i zaustavila nas je policija.

 

Vozacki nemam polozen,i napuhao sam 0.8.

 

Shvacam situaciju,i znam da je krivicno djelo.

Nikada nisam imao problema s zakonom na bilo koji nacin.

 

Dobio sam Zapisnik o prisutnosti alkohola,trazio me da potpisem i to sam napravio.

 

Zanima me kakav je postupak, oce li neka zalba pomoci da pokusam proci sa opomenom ( takvo nesto mi vise nece pasti na pamet), ako je uopce moguce proci sa opomenom posto mi je prvi put?

 

Oce li sudac spominjati to sto nemam vozacku jer mislim da mi je to cak pregledano kroz prste? Koliko ce ovo utjecati na polaganje koje je trebalo zapoceti kroz ovaj mjesec?

 

Znate li nastavak ove situacije i moguci ishod?

 

I molim bez nabijanja griznje savjesti,shvacam sve i spomenuo sam da mi vise nece pasti na pamet.

Prekršaj, a ne kazneno djelo.Pošto si i bez vozačke ušao u krug kažnjenih trebaš i to malo naučit.Kako kaže petpetica policija sve obavila kako treba.Ideš direktno na sud te nakon presude ćeš imat pravo žalbe.Ne sekiraj se da će ti zaboravit napisat da nemaš vozačku.

A i tvom prijatelju bi mogla doći čestitka jer je vozilo dao na upravljanje osobi koja nema vozačku ili je pod utjecajem alkohola (1000-3000 kn).

Opomenu možeš zaboravit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija