Jump to content

invalidska ili prijevremena mirovina


bozl

Preporučene objave

Poštovani molim nekoliko informacija vezano uz odlazak u mirovinu i što izabrati.

sada imam 57 god i 10 mjeseci starosti

2007. godine nastradao sam u teškoj prometnoj nesreći ( fraktura lijeve bedrene kosti, fraktura lijevog koljena, fraktura lijeve podlaktične kosti, fraktura desnog koljena i tibijalne kosti, fraktura acetabuluma itd.) i od tada sam na bolovanju jer se nesreća dogodila za vrijeme službenog puta.

u međuvremenu sam imao 6 -7 operacija i sada očekujem još "valjda zadnju" operaciju desnog kuka koja je predviđena krajem 3 mjeseca ove 2013.god.

na komisiji za odrađivanje privremene nesposobnosti za rad odnosno tjelesno oštečenje procijenili su mi 100%

moram napomenuti da cijelo ovo vrijeme primam osobni dohodak u 100% iznosu koji se naplačuje iz odštetnog zahtijeva koji je priznat od CO jer ja nisam skrivio nesreću.

u međuvremenu sam redovito odlazio na komisiju HZZO i do sada sam odbijen kao trajno nesposoban za rad.

moja pitanja glase:

1. s obzirom na godine staža ( 35 god i 6 mj sada) i godine života dali imam pravo tražiti prijevremenu mirovinu koja je veća nego invalidska ?

2. ako me proglase nesposobnim za rad dali mogu tražiti prijevremenu mirovinu

3. dali imam pravo na otpremninu od mojeg poslodavca u slučaju da moram u invalidsku mirovinu

molim odgovor ili neki savjet

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani bozl,

 

kako bi prestanak rada bio zbog povrede na radu, invalidska mirovina (profesionalna nesposobnost) u Vašem slučaju je veća od prijevremene mirovine (na koju imate pravo sa 60. g.)

 

Invalidska mirovina (opća nesposobnost ) bila bi Vam veća od starosne mirovine da u nju idete sada.

 

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovani, imam slično pitanje. Naime u prvom ću mjesecu napuniti 60 godina i u tome ću trenutku imati punih 37 godina radnoga staža. Dakle, imam uvjete za prijevremenu. Međutim, zanima me imam li pravo na invalidsku mirovinu s obzirom na to da mi je ove godine dijagnosticiran karcinom želuca nakon čega sam podvrgnut operaciji prilikom koje mi je odstranjem cijeli želaudac. Ako imam uvjete, koja mi je zapravo povoljnija? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija