Jump to content

HRT kako odgovoriti na ovrhu


jado

Preporučene objave

Molio bi znalce

 

Ovako stigla mi je ovrha za Hrt na temelju vjerodostojne isprave za neplacanje hrt pretplate.Naime da objasnim ja kao fizička osoba nikada nisam napravio ugovor sa Hrt o zasnivanju pretplate,ali to su u moje ime napravili podstanari prije nekih desetak godina.Moja supruga je to redovito placala dok je imala posao a stim i novaca za racune, vec su mi dvije ovrhe skinuli sa racuna.Sada me interesira kako da postupim kako da napisem prigovor imam rok do 8 veljace.Dali da se pozovem na nezasnivanje pretplate sa moje strane da mi posalju ugovor o pretplati, da ga posalju sudu i da se vidi da ja nisam potpisnik ugovora.

Molim nekog da me savjetuje unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2-3 godine sam podrobno objasnio svoj slučaj u kome sam na sudu dobio spor u kojem sam tužen od HRT-a.Trebate se malo vratiti unatrag da sad ne moram sve nanovo objašnjavati.Mislim da u eventualnom sudskom postupku imate realne šanse jedino što Vam je otežavajuća okolnost što ste jedno vrijeme plaćali račune.Da skratim ja sam oslobođen plaćanja jer je u sudskom postupku utvrđeno da je kontrolor krivotvorio moj potpis a potom je MUP pokrenuo postupak,i opet je bio sud te po okončanju je kontrolor dobio otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u žalbi,po uputi o pravnom lijeku, koju morate poslatii u roku od 8 dana

osporavajte potraživanje u cijelosti .

navesti da ne posjedujete rtv uređaj, niti ste ga posjedovali i niste potpisali prijavu .

uputi će ovršenika da u sudskom postupku dokazuje da ste podnijeli i potpisali prijav.

treba tražiti grafološko vještačenje prijave .

sud će odrediti ko plaća sudskog vještaka.

obično onaj ko predloži vještačenje ali onaj ko dobije spor ima pravo od druge strane tražiti povrat troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Bok! Imam pitanje.. Mojoj majci je došla ovrha od Leke i partnera za rtv pretplatu. E sad...moja majka nema tv, nema ni radio uređaj, osim na mobitelu koji ne zna ni uključit.. Nikada u cijelom životu nije dobivala ni dobila ikakvu uplatnicu za tv pretplatu. Nitko nikad nije ni došao u stan da vidi da nemamo tv. Šta dalje? Mog oca su dok je bio živ tužili također za neplaćanje i nakon grafološkog vještačenja i dokazano je da je netko krivotvorio u htv potpis i moj otac od tada više nije plaćao pretplatu. Kome se i kako obratiti za pomoć? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

primitkom rješenja za ovrhu treba u zakonskom roku (8 dana po uputi o pravnom lijeku)

javnom bilježniku poslati prigovor na rješenje za ovrhu.

u cijelosti osporavati dug. u sudskom postupku tražiti prijavu (kao dokaz ) i istu osporavati .

predložiti vještačenje .

 

pomoč odvjetnika bi bila korisna .

ako dobijete spor imate pravo tražiti povrat nužnih troškova (što se traži tjekom rasprave ili podneskom prije nego sud donese presudu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija