Jump to content

Lažne prekršajne prijave


slaven55

Preporučene objave

Pozdrav,

 

stariji gospodin me prijavio da sam ga fizički napao i teško pretukao.

Naravno policija je došla i napravila zapisnik i završio sam na prekršajnom sudu. Pošto gospodin nije imao ozljeda, svjedoka, htio ići doktoru, i priča nije niti zvučala realistično sve je odbačeno i ja sam oslobođen optužbe.

 

U cijelom procesu policajac koji je radio taj zapisnik nije u nijenom trenutku sumnjao u cijeli događaj što je bilo čudo s obzirom na okolnosti i opis.

 

Sada nakon par mjeseci opet sam dobio poziv na prekršajni sud da sam opet napao tog istog gospodina, naravno također bez svjedoka i ikakvih drugih dokaza.

 

On je po priči policajca došao u postaju prijaviti taj događaj i napravljen je zapisnik. Naknadno je policajac došao k meni kako bi dao izjavu događaju. Policajac je rekao kako je on svjestan da ovo sve nema smisla ali da mora to sve odraditi i da tu ničega za prijavu nema.

 

Nakon toga dolazi opet poziv za sud i u tom pozivu u potpisu stoji opet policajac koji je pisao i prvobitnu prekršajnu prijavu ,a koji nije imao nikakvog kontakta samnom.

 

Možete li dati savjet kako postupiti, i što napraviti dalje s obzirom da ovdje očigledno nekakva suradnja postoji između policijskog djelatnika i prijavljivača.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknadno je policajac došao k meni kako bi dao izjavu događaju. Policajac je rekao kako je on svjestan da ovo sve nema smisla ali da mora to sve odraditi i da tu ničega za prijavu nema.

 

Nakon toga dolazi opet poziv za sud i u tom pozivu u potpisu stoji opet policajac koji je pisao i prvobitnu prekršajnu prijavu ,a koji nije imao nikakvog kontakta samnom.

 

Ako nije policajac kontaktirao s vama tko vam je onda uzeo izjavu i tko vam je rekao da to sve nema smisla?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stariji gospodin me prijavio da sam ga fizički napao i teško pretukao.

Naravno policija je došla i napravila zapisnik i završio sam na prekršajnom sudu.

 

U cijelom procesu policajac koji je radio taj zapisnik nije u nijenom trenutku sumnjao u cijeli događaj što je bilo čudo s obzirom na okolnosti i opis.

I iz tih razloga postoje sudovi da odrede krivnju ili nevinost.Kakav god čudan slučaj bio policija je dužna uzet izjavu od "učesnika" i svjedoka (ako ih ima) i predmet proslijedit na sud bez obzira da li sumnja ili ne u tijek togađaja a pri tome ne smije komentirat "čudni" događaj.

Nema suradnje između prijavitelja nego je predmet zadužio onaj prvi (vjerovatno zbog opisa radnog mjesta) pošto nije bilo intervencije na licu mjesta događaja kada bi predmet zadužio onaj koji je i intervenirao.

Ako je tako kako navodiš nema razloga da i sada budeš oslobođen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I iz tih razloga postoje sudovi da odrede krivnju ili nevinost.Kakav god čudan slučaj bio policija je dužna uzet izjavu od "učesnika" i svjedoka (ako ih ima) i predmet proslijedit na sud bez obzira da li sumnja ili ne u tijek togađaja a pri tome ne smije komentirat "čudni" događaj.

Nema suradnje između prijavitelja nego je predmet zadužio onaj prvi (vjerovatno zbog opisa radnog mjesta) pošto nije bilo intervencije na licu mjesta događaja kada bi predmet zadužio onaj koji je i intervenirao.

Ako je tako kako navodiš nema razloga da i sada budeš oslobođen.

 

Hvala na odgovoru,

 

kako nema bash nikakvih dokaza, a ja u to vrijeme slucajno sam i bio na mjestu gdje je bilo dovoljno ljudi koji su me vidjeli da nemam veze sa time, ja se ne brinem oko toga da ću biti oslobođen. Mene više smeta što netko može koristiti mehanizam prijave i policije kao metodu za maltretiranje.

 

Hvala još jednom na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija