Jump to content

Lista prvenstva 2013


Antonio1968

Preporučene objave

Što dalje sve mi je mučnije gledati ovu listu, pogotovo kad procitam prije mene imena za koja znam da su stambeno zbrinuta, ajd to mogu shvatiti podnijeli su zahtjev al nemaju zakonsko pravo al nemogu shvatiti kako sam isti redni broj kao i prošle godine, a još sam dobio nove bodove radi novonastale situacije?

 

Nemam takvih problema ali sam čuo sam neki dan je bilo govora o tome u emisiji veterani mira, u kojoj je gost bio sam akutalni ministar branitelja.

 

Govorio je o tome da če se uvesti strogo reda u tim listama i da ako se uoče kakve nepravilnosti da se to prijavi nadležnima za to pa če oni kao razmotriti situaciju. Govorio je i o tome kako više kao do sada neče biti bitno samo koliki postotak HRVI ima nego i ostala situacija ( žena, djeca, materijalno stanje, ) pa bi tako po njegovim riječima prednost imao onaj s 20 % ispred onoga s 60 % ako je ovaj sa 20 % oženjen i ima puno djece a materijalno mu stanje slabije od ovoga sa 60 % koji je samac i nema djece , te mu je materijalno stanje bolje nego kod ovoga od 20 %.

 

Osobno ne vjerujem da če ikatda ako i tada biti zbrinuti svi na listi . Neki na listi do danas čekaju i po 10 godina i tko zna hoće li uopće dočekati ikada da dođu u prvih 100 a ne da dobiju stan.

 

Pa ni dionice ne djele i tko zna kada če ih početi djeliti a ne ovo što je višestruko skuplje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost ne gledam TV pa nisam za to znao, ali mogu samo zamisliti šta je dosada kriminala u upravi za stambeno zbr. napravio onaj uhiceni šef odjela, najveci je problem sto nas puno postenih i pravih nazalost nece nikad docekati svoj dom iako na to polazu zakonsko pravo....

 

Znaci da ocekujemo novi pravilnik,uredbu ili kako se to vec zove , neznam kako vi ali ja sam vise izgubio vjeru u sve to ili sam se mozda vec navikao na ovo podstanarstvo i seljenje koje traje 11 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZPHBDR

Članak 38.

(1) Osobe iz članka 36. stavka 3. ovoga Zakona koje ostvaruju pravo na stambeno zbrinjavanje dodjelom stambenog kredita to pravo ostvaruju sljedećim redoslijedom:

1. djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, te ostali članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i HRVI iz Domovinskog rata s oštećenjem organizma od 100% I. i II. skupine,

2. HRVI iz Domovinskog rata prema stupnju oštećenja organizma (od 90% do 50%),

3. HRVI iz Domovinskog rata prema stupnju oštećenja organizma (od 40% do 20%).

 

prvo treba mjenjati zakon a zatim pravilnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZPHBDR

Članak 38.

(1) Osobe iz članka 36. stavka 3. ovoga Zakona koje ostvaruju pravo na stambeno zbrinjavanje dodjelom stambenog kredita to pravo ostvaruju sljedećim redoslijedom:

1. djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, te ostali članovi obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata i HRVI iz Domovinskog rata s oštećenjem organizma od 100% I. i II. skupine,

2. HRVI iz Domovinskog rata prema stupnju oštećenja organizma (od 90% do 50%),

3. HRVI iz Domovinskog rata prema stupnju oštećenja organizma (od 40% do 20%).

 

prvo treba mjenjati zakon a zatim pravilnik.

 

To je več ionako promjenjeno jer sada isto pravo imaju i dragovoljci DR-a koji nemaju status HRVI-a. Oni također imaju ista prava kao i HRVI sa 20 %, barem što se tiče stambenog zbrinjavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija