Jump to content

Pravo vlasništva na čestici


bare5

Preporučene objave

Molim savjet

Na čestici 1935. g. nalazim gosp. Peru Perića kojemu moj pradjed posuđuje novce i osigurava se hipotekom na tu česticu.G.Perić ne vraća dug i sud uknjižuje na tu česticu mog pradjeda.

Danas, uvidom u dosudnicu nakon smrti mog djeda saznajem da ja trebam biti vlasnik na toj čestici.

Dosudnica nije nikad provedena.Danas je na toj čestici upisan g.Perić.

U povijesti upisa na toj čestici nalazim: na „temelju zapisnika od izvida obavljenih i za osnivanje Zemljišnika za poreznu općinu,i zadnjeg tvarnog posjeda uknjižuje se pravo vlasnosti na ime g.Perića“

Kakva su moja prava i što mi je činiti? Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Važno je tko je registriran kao posjednik u katastru.Ako gospodin xy koristi zemlju dugi niz godina bez da ga itko ometa i registriran je u katastru kao posjednik ,tada je moguće da je taj xy postao vlasnikom dosjelošću .Potražite povijesni izvadak iz zemljišnih knjiga,provjerite

kako je yx postao posjednikom .

Vama treba savjet pravno educirane osobe ,koja će Vas savjetovati na temelju od Vas predočene dokumentacije koliko imate šanse da uspijete u eventualnom sudskom sporu.

Pravo na povrat vlasništva ne zastarijeva,ali registrirani posjednik može uložiti prigovor

i tvrditi da je on zakoniti posjednik i izvanknjižni vlasnik a osobe uknjižene u zemljišnim knjigama samo su formalno vlasnici.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Još ću jedno, pokušati objasniti:

U ZK na čestici je bio upisan gosp. X. Odlukom suda vlasnik čestice postaje moj pradjed. Dosudnicom nakon njegove smrti danas doznajem da ja trebam postati vlasnik, ali danas je gosp. X ponovno upisan na toj čestici . Moje je pitanje kako je to moguće i gdje je nestao moj pradjed,jer iz povijesti upisa saznajem da je g. X bio prvi i jedini vlasnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija