Jump to content

troskovi odvjetnika


sanela 34

Preporučene objave

Postovani,

molim vas hitno pomoc u vezi naplate troskova odvjetnika.radi se o sljedećem-zastupao me je odvjetnik u ostavinskom postupku,sad po zavrsetku ja sam nasljedila oko 20.000,kn.od tog novca moram podmiriti dug ostavitelja ali odvjetnik mi je rekao da on uzima 25% od ukupne sume.to mi izgleda previse jer na kraju ce on dobiti vise nego ja.malo sam trazila po troskovniku i pronasla da za ovu sumu novca odvjetnicka naknada isnosi 100 bodova mada ne razumijem sta to znaci.Molim vas da mi netko konkretno kaze kolika je odvjetnicka naknada za usluge,mada nije nesto puno ni radio,jedanput se pojavio na rocistu i obavio par tel.poziva.trazila sam da mi dostavi specifikaciju poslova uz racun mada ne vjerujem da cu to dobiti.MOLIM VAS BRZ I KONKRETAN ODGOVOR

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sastavljanje podnesaka kojima se pokreće postupak:

– za diobu zajedničke imovine ili bračne tečevine, razvrgnuće zajednice nekretnina, određivanje naknade za ekspropriranu imovinu, utvrđivanje najamnine ili zakupnine, za raspravljanje ostavine, te u svim drugim procjenjivim predmetima – 50% nagrade iz Tbr. 7. toč. 1., ali ne manje od

50 bodova.

Odnosno:

1. Ako je vrijednost predmeta spora:

10.000,00 - 100.000,00 (100 bodova)

vrijednost 1 boda je 10,oo kuna.

Sto znaci,da je to u vasem slucaju 1000,oo kuna,plus ako je imao nekakvih dodatnih troskova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tražiti račun i platiti nakon izdavanja računa.

ako ne postoji ugovor o zastupanju

ne izda račun za učinjenu uslugu

tada te odvjetnik časti.

 

ako ste pismeno ugovorili zastupanje može tražiti postotak, prema ugovoru.

ako postoji samo punomoć naplaćuje se tarifa + PDV (može obračunati i naplatiti)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim ŽURNE savjete jer ne znam što učiniti.

Može li mi tko reći, ako zna iz iskustva, može li mi odvjetnik ispostaviti račun ako nema moju potpisanu punomoć. Naime želim prekinuti njegov angažman jer me zavlači mjesecima a vrlo malo je napravio. Pregledao je ugovor koji trebam potpisati i mailom uputio samo par ispravaka koje treba unijeti. Od tada ne odgovara na pozive, niti na mailove i oglušuje se na sms-ove a priča nije završena jer druga ugovorna strana ima pitanja i sugestije.

 

Mogu li mu jednostavno otkazati i angažirati novog odvjetnika bez plaćanja ovih par stvari (jedan uvodni razgovor u uredu i 1 mail sa ispravcima) i zna li itko na temelju čega ima pravo dostaviti mi račun?

 

HITNO MI JE!!! Puno puno hvala na svakoj informaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetniku dostavi poziv da završi započetu radnju (pismeno preporučeno i sa povratnicom)

u roku ....(oko 15 dana).

ako nakon ostavljenog roka ne završi posao pismeno ga obavjestiti da vam,zbog neizvršavanja dogovorene radnje u roku, njegove usluge nisu potrebne, i da će daljnji postupak preuzeti drugi odvjetnik.

 

niste tražili savjet .nemože vam naplatiti savjet.

tražili ste konkretnu radnj, uslugu, koju nije izvršio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija