Jump to content

Uvoz iz Kine


micke

Preporučene objave

Pozdrav i prije svega da se zahvalim svima koji će mi odgovoriti, pošto baš nemam iskustva s uvozom.

 

Naime planiram otvoriti jednostavno poduzeće, te bi iz Kine naručivao nekakvu opremu i „gadgete“.

Većinom se radi o punjačima, maskama za smartphonove(pojedinačno male vrijednosti, do 5 dolara) itd, no ne zanima me uvoz velikih količina da bi išao na uvoz kontejnera (preko špeditera) itd, već manje web narudžbe i isporuka putem pošte i preuzimanjem u pošti. Ukupne vrijednosti od par stotina dolara po narudžbi.

 

Zanima me što mi je potrebno napraviti i koji je postupak? Pošto isporuka traje 2-3 tjedna , te obavijest dolazi iz same pošte da je roba spremna za preuzimanje.

Da li ću dobiti kakve obavijesti da trebam platiti carinu i kakve god pristojbe prilikom svakog preuzimanja, ili po zakonu postoje neke radnje koje ja samoinicijativno trebam napraviti, bez obzira na ovakav način isporuke?!

Još jednom hvala unaprijed na odgovorima!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija