Jump to content

ovrha na nekretnini


azron

Preporučene objave

Ulozena je zalba opcinskom sudu na rjesenje o ovrsi na pola nekretnine jer je ovrhu nemoguce provesti jer na stanu postoji zalog banke koji je prvi u redu naplate i jednostavno za ovrhovoditelja ne bibilo dovoljno sredstva. Danas sam saznala da je sudac odmah prebacio zupanijskom sudu.

Ono sto me zanima jel to normalni tijek postupka,da odmah ide na zupanijski sud?

Sta se sad moze ocekivati i koliko vremenski traje cekanje odgovora..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru,radi se o ovrhi na pola stana na kojem vec postoje dvije hipoteke ,banke kao osiguranje kredita,i hzmo od otkupa.

Zalba se odnosi na to jer jednostavo prodajom ne bi bilo dovoljno sredstava ni da se to zatvori,a kamoli za ovrhovoditelja koji je pokrenuo ovrhu.

Zanima me da li postoji sansa da se zalba usvoji.,ili da mozda zupanijski sud cijeli postupak uputi u parnicu?

Jer tu se zaista radi o kompliciranoj stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Žalba vam je osuđena na propast. Samo ćete si povećati troškove. Ovako, žaliti se zbog toga što je stan već opterećen i neće biti dovoljno sredstava za namirenje svih vjerovnika, ne utječe na pravnu valjanost rješenja o ovrsi. Dakle, sud je morao izdati rješenje o ovrsi jer su za to bili ispunjeni uvjeti. Naime, uvijek je moguće da neki vjerovnik povuče ovrhu odnosnod a dođe do namirenja tražbine i sl. (pretpostavljam da to nije slučaj kod vas po onome što ste napisali). Prema tome, sud nije mogao odbiti priojedlog za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija