Jump to content

Pauk i "zelena povrsina"


IgorV

Preporučene objave

Poštovani,

 

danas u 8 ujutro pauk Zagrebparkinga mi je odnio vozilo parkirano na parkiralištu ispred Tehničkog veleučilišta u Zagrebu u Konavoskoj ulici. Radi se o parkiralištu na kojem se vozila parkiraju jedno iza drugoga uz "rinzol" a ja sam se naivno svojim vozilom popeo na isti te tako sa dva kotaca sa desne strane vozila nagazio na "zelenu površinu". Druga dva kotaca kao i fizička večina mog vozila bila je na parkingu. Kako vec 23 godine koliko živim u zgradi preko puta znam da se na tom parkiralistu vozila parkiraju na isti nacin od kad znam za sebe (sa dva koraca na rinzolu) te je ta povrsina obicna zemlja, a jedini razlog ovakvog parkiranja (sa dva kotaca na "zelenoj povrsini") je ostavljanje više mjesta za promet ionako skucenim parkiralištem. Kako moram platiti 1300kn (500kn pauk + 800kn prekršajni nalog) osjecam se izigranim zbog toga što smatram da su to preveliki novci za objektivno gledano dva kotaca ostavljena na rinzolu i površini koja nema veze sa zelenom površinom (barem, ne fizicki). Dva kotaca su bila na rinzolu upravo zato da se NE ugrozi sigurnost drugih sudionika u prometu i ta dva kotaca nikako nisu ugrozila "zelenu povrsinu" koja na tom mjestu nikada nije niti bila zelena. Ovakve kazne smatram bezobraznim punjenjem proračuna, a necu ni spominjati jedne te iste automobile koji su parkirani u istom kvartu sa sva 4 kotaca na pravim zelenim površinama, i to svakodnevno, koje nitko ne dira. Pošto sam student za kojeg 1300kn predstavlja velik novac zanima me kakve su mi šanse za prigovor u ovom slucaju za koji se ne osjecam kriv, jer naprosto ne mogu vjerovati da su mi dali tako veliku kaznu zato što sam stavio dva kotaca automobila na rinzol pored kojeg je tako i tako blato. Što se tiče parkinga i zemljišta pored njega mislim da ono pripada Tehničkoj školi "Zagreb" pošto je na istom zemljištu iza ograde i njihovo nogometno igralište.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija