Jump to content

Osuda za klevetu ( za koju nisam znao) - trebam hitno pomoć !!!


Ivanzgzg

Preporučene objave

Bok svima, trebam hitno pomoć pošto se radi o vrlo delikatnoj i složenoj stvari.

2006. godine sam bio osuđen temeljem privatne tužbe za klevetu koju nisam počinio. Privatni tužitelj X.X. je podnio tužbu 11.03.2003. godine a kako je ista bila nepotpuna,sud ga je pozvao na ispravak, odnosno dopunu u roku od 8 dana, pod prijetnjom da će istu odbaciti. Privatni tužitelj je u više navrata ignorirao uputu suda i propuštao rok za ispravak,slijedom čega ga je sud ponovo, i to u više navrata tijekom dvije godine, pozivao na dopunu, iako su se već bile ispunile zakonske predpostavke za odbacivanje tužbe, tim više što je privatni tužitelj ponovo podnio tužbu 22.09.2005. godine, kada su već davno protekli rokovi u kojima se tužba mogla podnijeti, pa je na opisani način došlo do povrede odredaba kaznenog postupka.Ja sam se na presudu osobno žalio a presudu mi je sastavila odvjetnica. Inače ovo što sam napisao je dio onoga što piše u žalbi. Za cijelu presudu uopće nisam znao , pošto dan danas nisam dobio nikakvo riješenje od suda a danas sam slučajno saznao što se desilo pošto mi je trebalo nešto za budući posao koji bi trebao početi raditi.Kada sam danas nazvao sud rekli su mi da mi oni riješenje ni nisu trebali poslati. Moje je pitanje da li se ja mogu obratiti predsjedniku tog suda pošto smatram da je sud sve pogrešno presudio tj. ako su privatnom tužitelju protekli rokovi za pokretanje privatne tužbe kako je sud uopće mogao pokrenuti suđenje? Pošto se sve dešavalo prije 6 godina - da li ja išta po tom pitanju mogu napraviti? Jer ako je pogriješio Sud ja ne bi volio imati tu mrlju u dosjeu zbog sudske pogreške? Help pls.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogriješio sud ili ne nastupila je rehabilitacija tj."dosje" je čist tj smatrate se neosuđivanom osobom i ta presuda/kazna (o kojoj nema ni riječi) ne može se nigdje više spominjati kao ni to da je podnesena kaznena prijava.Ukoliko nije obrisano po službenoj dužnosti treba dat zahtjev za brisanjem ministarsvu pravosuđa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogriješio sud ili ne nastupila je rehabilitacija tj."dosje" je čist tj smatrate se neosuđivanom osobom i ta presuda/kazna (o kojoj nema ni riječi) ne može se nigdje više spominjati kao ni to da je podnesena kaznena prijava.Ukoliko nije obrisano po službenoj dužnosti treba dat zahtjev za brisanjem ministarsvu pravosuđa.

 

 

 

Zaboravio sam reći da je II-stepenski sud 2007. godine (a ne 2006. kao što sam bio pogrešno napisao) odbacio žalbu te me osudio na uvjetnu kaznu zatvoru na godinu dana s rokom kušnje od tri godine.Također ponavljam da presudu nisam niti dobio na kućnu adresu, kada sam zvao sud arogantno su mi odgovorili u pisarnici da mi oni nisu ni dužni slati presudu. Sada me zanima da li je nastupila rehabilitacija i da li ću moći obavljati zaštitarski posao. Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija