Jump to content

kupac prodanog stana nije prenio komunalije na svoje ime.Stigla ovrha ,što sada?


polir

Preporučene objave

protiv rješenja za ovrhu,u zakonskom roku od 8 dana po uputi o pravnom lijeku, podnijeti žalbu i osporavati potraživanje u cijelosti.

uz žalbu priložiti kopiju kupoprodajnog ugovora. prodajom nisi više vlasnik nakretnine. provjeri dali si još uvjek upisan kao vlasnik nekretnine .

vlasnik je u obvezi plaćati troškove nastale u svezi korištenja nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani citaoci molim sve one ki mi mogu pomoci radise o sledecem kupio sam kucu 2006g stari vlasnik je umro a ja sam kupio od njihove djece kucu naravno sa velikim dugovima u elektri dug je snosio 45000 kuna za koje ja nisam znao pokazali mi stari dug tako da sam bio prevaren ali sam ipak moro platiti dug elektri drugi dugovi sto se ticu komunalija voda i odvod smeca snose isto veliki iznos ja nisam prijavio komunalije jos na moje ime dug idalje dolazi na starog vlasnika to jest na pokonjeg vlasnika ne znam sta da radim i dali trebam ja da platim taj njihov dug sobzirom da ja ne zivim u toj kuci nisam korisnik tih komunalija jer ne stanujem u kuci kuca je prazna od 2006 godine pa sve do sad to su stari dugovi prijasnih vlasnika molim za pomoc i pravnu savjet hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuća nema dug .dug je od bivšeg vlasnika.

troškove nastale korištenjem kuće plaćaš od dana kad si sklopio kupoprodajni ugovor.

ili od upisa vlasništva u gruntovnu knjigu.

 

ako si platio račun HEP-a možeš od prodavatelja tražiti povrat uplaćenoga (u roku od 5 godina od plaćanja) . ali obzirom na zastaru ( godinu dana ) prodavatelji mogu osporavati obvezu vračanja uplaćenog . platio si zastarjelo potraživanje.

 

sve nadležne obavjesti (pismeno ) o promjeni vlasništva i priloži kupoprodajni ugovor ili vlasnički list.

odvoz kućnog otpada plaća se po količini odveženog otpada .nema otpada nema obveze plaćanja za uslugu koja se ne vrši.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija