Jump to content

Da li je u Hrvatskoj poznato, da li je moguće ukrasti nekretninu?


terminatorx1

Preporučene objave

Ja mislim da su mene prevarili i ukrali mi stan. Osoba koja me je prevarila je učinila čitav niz prevara prema meni. Na kraju je cijela moja i pokretna i nepokretna imovina i sav novac postao njegovo vlasništvo a ja sam ostao gol i bos na ulici i sad sam beskućnik.

 

Žalosno je da nemam novaca da uzmem dobrog odvjetnika dok će se on braniti mojim novcem.

 

Osoba koja se zove TK je bivši policajac. Njegov prijatelj DK koji mu je pomagao u prevari je isto bivši policajac. Obojica su u penziji, a imali su i izvjesnu pomoć trećeg policajca J koji je još u policiji.

 

Njima su pomogli izvjesni DB agent jedne agencije za prodaju nekretnina D. Zatim izvjesni ĐP vlasnik agencije B i njegov agent agencije B.

 

Svi oni su profesionalci i stručnjaci sa izvrsnim vezama tako da su me dobro prevarili pazeći da sve njihove radnje budu savršeno zakonite. Ipak bi se moglo dokazati na sudu da se radi o prevari. Ali kako tužiti taklve profesionalce i stzručnjake bez novaca da platim dobrog odvjetnika.

 

Slučaj je vrlo kompliciran i težak i potrebna mi je svaka pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morao bih dati više podataka.

 

Živio sam u stanu i htio ga prodati. TK se pojavio kao moj prijatelj koji će mi pomagati. Govorio je da će se za mene brinuti i uvjerio me je da je izuzetno bogat.

 

Ništa mu to nebio pšomoglo iako sam mu ja povjerovao. Ali on me je na ulici upoznao sa izvjesnim DB koji je agent agencije D. Razgovarali smo i DB je rekao da će moj stan prodati za 65000 Eura. Moj stan je vrijedio oko 65000 do 80000 eura . Ali tražio je od mene izvjesne napore.

1 Da ispraznim stan od svih stvari.

2 Da njemu dam ključeve i da se izgubim iz stana neko vrijeme. On će onda dovositi kupce.

3 Još je tražio i da stan očistim, operem, okrečim, ofarbam. Dakle uredim.

 

Možda je to DB rekao slučajno. Da li je uobičajeno da agencije to traže od vlasnika?

Ja sumnjam da je to bio dogovor između TK, lopova, varalice i lažova i DB. Zato jer je to pomoglo TK da mi ukrade cijelu moju imovinu.

 

Ta sumnja je opravdana zato jer sam ja živio u vrijednom stanu koji sam naslijedio poslije smrti roditelja. Nemam nikog svog. Ni rođaka ni prijatelja da mi pomognu. Star sam, slab i bolestan. Ne mogu se tuči sa lopovima koji su izvježbani policajci i nemam nikakove mogučnosti da se borim za svoje vlasništvo. Živim od socijalne pomoći i pučke kuhinje i nemam nikakovih prihoda.

 

Da bih ja uskladištio svoje stvari iz dvosobnog stana od 50 kvadrata trebao bioh oko 200 kuna na dan ili oko 6000 kluna. Podstanarstvo bi me koštalo oko 2000 kuna. A uređenje stana oko 5000 do 10000 kuna. Nemoguće bi bilo da bih ja platio toliki novac a stan sam i prodavao jer sam se bojao ovrhe jer socijala i pučka kuhinja i skupljanje boca mi nije omogučilo da plačam režije.

 

Ali tu je bio moj lažni prijatelj. Lagao je da će on sve to izfinancirati. Dat će mi smještaj, platiti uređenje, uzeti stvari na čuvanje.

 

Naasjeo sam i povjerovao lopovu. Prije oko godinu dana mi je uzeo sve stvari iz stana. Vjerovao sam da mi ih čuva. Međutim ...ja ni danas ne mogu do svojih stvari. Zamislite ovo. Odem na policiju i kažem na šalteru da mi je čoovjek, policajac ukrao svu moju i pokretnu i nepokretnu imovinu. Čak i dokumente. Znate što su mi rekli. Idite kod njega i tražite. Ako vam neda zovite nas. Mi čemo doći i morat će dati. Kako da primim imovinu, cijeli namještaj, sve što su moji roditelji sticali cijelog života, kad mi je ukrao i stan i kad sam sad beskučnik. To mi nisu objasnili. Samo su napomenuli da ću morati dokazivati da je to moje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

nekretninu vam navedene osobe mogu samo posjedovati ali ne i "ukrasti"vashe pravo vlasnistva.Naravno,ni u kome slucaju nepotpisujte nikakve papire,niti izdajite bilo kakvu punomoc.

Ako nemozete povratiti svoj stan na miran nacin,onda tuzite osobu ili vise njih koji drze vasu nekretninu u posjedu.Za takav vid vlasnicke tuzbe,morate dokazati dvije stvari,sto u vasem slucaju nebi trebao biti problem.

1.Dokaz da ste vlasnik(zemljisno knjizni izvadak)

2.Dokazati da vasu nekretninu drzi osoba bez ikakvog zakonitog osnova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

nekretninu vam navedene osobe mogu samo posjedovati ali ne i "ukrasti"vashe pravo vlasnistva.Naravno,ni u kome slucaju nepotpisujte nikakve papire,niti izdajite bilo kakvu punomoc.

Ako nemozete povratiti svoj stan na miran nacin,onda tuzite osobu ili vise njih koji drze vasu nekretninu u posjedu.Za takav vid vlasnicke tuzbe,morate dokazati dvije stvari,sto u vasem slucaju nebi trebao biti problem.

1.Dokaz da ste vlasnik(zemljisno knjizni izvadak)

2.Dokazati da vasu nekretninu drzi osoba bez ikakvog zakonitog osnova.

 

Poštovani.

 

Na žalost moja situacija je mnogo problematičnija.

 

Objasnio sam kako se dogodilo da TK počne prevaru. Uzeo mi je stvari na čuvanje i pretvarao se da mi je prijatelj. On i DK su stalno bili uz mene i nisu mi dozvolili da dišem. Nigdje se nisam mogao pojaviti da oni ne dođu. To je naravno trajalo dok me nisu upropastili.

 

TK je obečao urediti stan, čuvati stvari i dati mi smještaj. Doveo je nekog dečka Z koji je stan oprao vodom, šamponom za kosu i mojim novim ručnicima. Ja sam spavao u praznom stanu na podu. Dok mi je on čuvao imovinu. Zapravo mi je upropastio svu pokretnu imovinu koju nije ukrao ili prodao. I danas nešto čuva ali ja ne mogu do svojih stvari.

 

Ja sam vjerovao da su mi prijatelji i čekao da mi DB dovodi kupce. Počeli su govoriti protiv DB i jednog dana me onako prijateljski odvukli u jedan kafić. Obradili su me i prevarili. Rekli su da DB nema kupca za 65000 i da se moj stan niti ne može prodati za više od 50000. Našli su kažu agenciju koja ima kupca. Neće mi naplatiti ni proviziju. A plačat će mi i podstanarski stan dok se meni ne kupi stan. Plačali su 2000 kuna mjesečno. Kad su me dobro obradili odveli su me u agenciju B. Tamo je bio vlasnik ĐP i kupac DB. Sva četvorica su lagali da je DB kupac. Govorili su kako će me ovrha uništiti i da ja jednostavno moram što prije prodati stan.

 

Vjerujući TK i DK u ja sam na kraju pristao.

 

Ali sad su počeli govoriti o tome kako se moj stan niti ne može prodati. Imam hipoteku. Pričuva, struja itd. Ovrha. Nikako se ne može prodati dok se ne plate ti dugovi i očiste papiri. Jedini način je da oni plate te dugove ali ja moram obavezno potpisati punomoć i predugovor na 50000, a dobit ću i kaparu 5000.

 

TK i DK su se potpisali kao svjedoci. ĐP kao vlasnik agencije a DB kao kupac.

 

Potpisali smo se i ja sam primio kaparu.

 

Nekoliko dana kasnije je došao kod mene DB i rekao da ima kupca za 65000. Htio sam odustati od kupnje, ali tu su bili moji prijatelji TK i DK a i ĐP i DB i svi su me prevarili i uvjerili da sam morao odustati. TK i DK su me već bili i prevarili za 1500 eura koje sam im morao dati od kapare pa kaparu više nisam mogao ni vratiti. Ali oni nisu niti htjeli ni ćuti za vračanje.

 

Agencija B mi je počela tražiti šupe i barake i garaže i htjeli su mi to prodati kao stan. Saznao sam da je DB zapravo njihov agent . Ali lopovi su me opet prevarili i uvjerili da je on kupac. Ali nije bio kupac jer mi jednog dana TK rekao da se u zemljišnim knjigama pojavio neki PM upisan kao kupac mog stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Vi imate pravo na besplatnu pravnu pomoć !Za vjerovati je da ste prevareni čak i da ste potpisali i prodali svoju nekretninu ako

cijena nije odgovarala vrijednosti takav bi se ugovor mogao pobijati . Vi bi trebali ići u gruntovnicu i tražiti izvadak iz zemljišne knjige da vidite tko je sad upisan kao vlasnik , te u katastru tko je upisan kao posjednik .Uzeti sve papire koje ste potpisali i trebali bi otići u DORH porazgovarati sa državnim odvjetnikom i zatražiti da dadete usmenu prijavu u zapisnik .Na temelju te prijave i Vaše dokumentacije državni odvjetnik može započeti kazneni progon počinitelja prijevare ,uz prijavu treba uvijek podnijeti i odštetni zahtjev .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Tužio sam DORH-u. Rečeno mi je da će sad policija preuzeti istragu. Tražio sam da mi dopuste uvid u moj predmet kod DORHa.

 

Prošlo je oko tri mjeseca i policija nije još ništa dostavila DORH-u. Državna odvjetnica kaže da moramo čekati. Da li je to normalno da se čeka 3 mjeseca? Koliko može trajati dok policija ne dostavi rezultate istrage?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prošlo je oko tri mjeseca i policija nije još ništa dostavila DORH-u. Državna odvjetnica kaže da moramo čekati. Da li je to normalno da se čeka 3 mjeseca? Koliko može trajati dok policija ne dostavi rezultate istrage?

 

Može potrajati sve do pred nastup zastare, nažalost. Al kak ti je sivko napisao, zapravo je tu ključan zamjenik državnog odvjetnika koji je zadužen za predmet - kolko će on imati volje da svako malo šalje dopise policiji, u kojima traži da ga se izvijesti o dosada učinjenome po predmetu. Naravno, ovisi i o težini samog predmeta. Novi KZ je tu malo zeznuo stvar, jer je ukinuo relativnu zastaru (dakle vrijeme u kojem je trebalo doći do optuženja), i sad u biti nema više "vremenskog pritiska" koji je postojao prije. Al možeš i ti biti, da tak velim "dosadan", raspitivati se kod zamjenika u kojoj je fazi postupak, pa ćeš ga s time malo "prisiliti" da i on bude "dosadan" policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija