Jump to content

krađa


marko lo

Preporučene objave

pozdrav... trazim pomoc, ja i frend smo ukrali u dm-u parfeme u vrijednosti 700 kn...kad su na zamolili da odemo do sladista odmah smo ih vratili, dosla policija i uzela nam ime, prezime i rekla da sve ovisi o njima i sad mene

zanima kolka je sansa da nas dm tuzi zbog krađe, i pomaze li nam to što smo vratili parfeme? Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Imam jedno pitanje, imam kaznenu prijavu za krađu. Međutim od te prijave do dana danasnjeg nije bilo nista. Privatna tuzba nije bilo podizana. Zbog razloga jer sam student prava me zanima sto da napravim u vezi te prijave, da li postoji mogucnost brisanja nakon nekog vremena, hoce li mi to biti prepreka u posllu u budućnosti i za pravosudni ispit. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Pozdrav. Imam jedno pitanje, imam kaznenu prijavu za krađu. Međutim od te prijave do dana danasnjeg nije bilo nista. Privatna tuzba nije bilo podizana. Zbog razloga jer sam student prava me zanima sto da napravim u vezi te prijave, da li postoji mogucnost brisanja nakon nekog vremena, hoce li mi to biti prepreka u posllu u budućnosti i za pravosudni ispit. Hvala.

 

Krađa novca s kartice, novci su vraceni. Bilo je cetvrti mjesec 2012.

 

U svrhu edukacije - kad tražiš savjet, budi što je moguće preciznija. Nisi navela visinu novčanog iznosa niti kada si bila na obradi na policiji.

 

Činjenica da od podnošenja kaznene prijave do danas nije ništa napravljeno, ne mora značiti apsolutno ništa, jer državna su odvjetništva zatrpana kaznenim prijavama, a ova tvoja ne spada u prioritetne. Ovaj tvoj predmet ima dvije moguće varijante, iz razloga jer je praksa državnog odvjetništva po tom pitanju različita. Naime, neka državna odvjetništva ovakav slučaj optužuju kao krađu, a neka kao računalnu prijevaru.

 

Ak bi bila krađa, onda je bitan iznos novca koji si digla. Jer ako je riječ o iznosu do 2.000,00 kuna (po novom stajalištu Kaznenog odjela Vrhovnog suda), onda se to djelo progoni po privatnoj tužbi. A ak je iznos veći od 2.000,00 kuna, onda ide po službenoj dužnosti, osim ako si kazneno djelo počinila na štetu "bračnog ili izvanbračnog druga, istospolnog partnera, rođaka po krvi u ravnoj lozi, brata ili sestre, ili na štetu osobe s kojom živiš u zajedničkom kućanstvu", jer u tim situacijama opet ide po privatnoj tužbi.

 

Ak bi bila računalna prijevara, onda je iznos novca nebitan, jer to djelo svakako ide po službenoj dužnosti.

 

Imajući u vidu da je od počinjenja djela prošlo već relativno dugo razdoblje (godina dana), onda je moja pretpostavka da je tvoj predmet dospio u državno odvjetništvo koje ovakav slučaj optužuje kao krađu, te da se radilo o iznosu manjem od 2.000,00 kuna, što je posljedično dovelo do odbačaja kaznene prijave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
U svrhu edukacije - kad tražiš savjet, budi što je moguće preciznija. Nisi navela visinu novčanog iznosa niti kada si bila na obradi na policiji.

 

Činjenica da od podnošenja kaznene prijave do danas nije ništa napravljeno, ne mora značiti apsolutno ništa, jer državna su odvjetništva zatrpana kaznenim prijavama, a ova tvoja ne spada u prioritetne. Ovaj tvoj predmet ima dvije moguće varijante, iz razloga jer je praksa državnog odvjetništva po tom pitanju različita. Naime, neka državna odvjetništva ovakav slučaj optužuju kao krađu, a neka kao računalnu prijevaru.

 

Ak bi bila krađa, onda je bitan iznos novca koji si digla. Jer ako je riječ o iznosu do 2.000,00 kuna (po novom stajalištu Kaznenog odjela Vrhovnog suda), onda se to djelo progoni po privatnoj tužbi. A ak je iznos veći od 2.000,00 kuna, onda ide po službenoj dužnosti, osim ako si kazneno djelo počinila na štetu "bračnog ili izvanbračnog druga, istospolnog partnera, rođaka po krvi u ravnoj lozi, brata ili sestre, ili na štetu osobe s kojom živiš u zajedničkom kućanstvu", jer u tim situacijama opet ide po privatnoj tužbi.

 

Ak bi bila računalna prijevara, onda je iznos novca nebitan, jer to djelo svakako ide po službenoj dužnosti.

 

Imajući u vidu da je od počinjenja djela prošlo već relativno dugo razdoblje (godina dana), onda je moja pretpostavka da je tvoj predmet dospio u državno odvjetništvo koje ovakav slučaj optužuje kao krađu, te da se radilo o iznosu manjem od 2.000,00 kuna, što je posljedično dovelo do odbačaja kaznene prijave.[/QUO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija