Jump to content

ovrha vip


Alen Ppds Val

Preporučene objave

trebam strucno misljenje : ovako:

ujo 75 godina,alkoholicar, zivi od socijalne pomoci i ima u vlasnistvu pola stare kuca pola je od moje bake.. pijan potpisao ugovore za mobitele na tarife 200 i sad dobio prijedlog za ovrhu 10 000 kn koje nema u nikojem slucaju za platiti .. sto mu se u najgorem slucaju moze dogoditi.. dali ce mu blokirat oib jer racune u banci nema(socijalu postar donosi) .. dali moze kucu izgubit..kolko godina ce se pokusavat naplatit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak bi bilo dobro odjaviti pretplatu, jer će se dug i dalje gomilati.

 

U načelu se ovrhom prvo pokušava naplatiti sa računa, ali ukoliko to nije moguče nitko ne može garantirati da se neće pokušati naplatiti iz pokretnina ili nekretnina.

 

Da li je ujo koristio tu pretplatu? Da li je kupio mobitel na račun potpisanog ugovora?

Ukoliko nije koristio pretplatu može napisati prigovor na prijedlog za ovrhu, vrijedi pokušati.

 

Za koji period je ovrha poslana? Moguće da je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpisano prije 10ak mjeseci..danas je stiglo prijedlog od odvjetnika.. uzeo je mobitele i prodo ih sa karticama(4000 kn nabijeno) .. ne pomaze zalba nema osnove...posto nema nikakvih primanja osim socijale koju fina ne moze uzet zanima me samo kolko godina ce to trajat.. ja mislim da mu ne mogu uzet kucu jer nije cijekla njegova.. i sto ukoliko on umre jer nije mlad a pije ko smuk jel onda ovrha nestaje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija