Jump to content

Oduzimanje skrbništva majci


Paula_2

Preporučene objave

Pozdrav svima prije svega,

 

moj problem je sljedeći, rastao sam se prošle godine službeno od bivše i tada sam se izjasnio pred sudom da skrbništvo nad djecom imat će majka (curice 9 i 11 godina) jer nisam želio da djeca pate. Sada nakon skoro godinu dana nažalost više ne mogu gledati nemar od bivše prema djeci i moram odlučiti što i kako dalje za dobrobit svojih curica.

Majka radi kao konobarica najčešće u popodnevnim satima (od 13 - 00) i premalo vremena provodi sa curama, povremeno ih baka obiđe (ovisno o slobodnom vremenu) dok im je majka na poslu ili s curama često bude tetka koja je psihički bolesnik, djeca su popustila u školi, najviše starija, od razrednice sam dobio informaciju da je nezainteresirana i odsutna na nastavi.....

Što napraviti i kako dalje, tražiti zajedničko skrbništvo nad djecom 15 dana kod mene 15 kod majke ili oduzeti djecu majci i ispraviti pogreške koje su već utjecale na djecu....

Što i kako dalje jer ne želim da me djeca gledaju nesretne jer to i na njih djeluje negativno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa bivsom je tesko komunicirati jer razgovor se uvijek odvija pred djecom i to su svadje, pokusao sam dogovoriti se na zajednicko skrbnistvo ali me je pri tom prijedlogu napala pred curicama i pocela grebati za ruku. Razlog naseg razvoda je njena prevara u braku iako sam ja i pristao preci preko toga i ostati s njima ali me je istjerala iz kuce, kako su curice bile male (o je bilo prije 5 god) nisam ih zelio dodatno izlagati da moraju govoriti o nasem odnosu pre soc. Sluzbenicama nego sam se povukao i gledao da je ipak majka i da ce se bolje brinuti za njih ali vrijeme je pokazalo da sam pogrijesio. Misljenja sam ako je razumna zena da ce pristati na zaj.skrbnistvo ali je o tome nemoguce s njom razgovarati jer me napada pred djevojcicama i govori im da ih tata zeli odvesti od majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nego sam se povukao i gledao da je ipak majka i da ce se bolje brinuti za njih ali vrijeme je pokazalo da sam pogrijesio.
Aha, već sama činjenica da je "majka majka" govori o tome da će se "bolje" brinuti za djecu? Velika predrasuda. Nije valjda spol ono što krasi dobrog roditelja?! Ako Vi osobno podržavate takve predrasude, zašto mislite da će oni koji o svemu odlučuju misliti drugačije od Vas? Stoga, ispravite svoju grešku, budite uvjerljivi i pokažite svijetu da ćete biti dobar roditelj.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete mi pojasniti ovo razmišljanje? Čuo sam već nekoliko puta kako očevi nisu htjeli preuzeti djecu na sebe jer "nisu htjeli da djeca pate". Kako bi to djeca patila?

To je tipično ponašanje non-a, ponašanje skuhane žabe ( žaba, iskoči ako je baciš u toplu vodu, ali ne ako je polako kuhaš u hladnoj) izazvano dugogodišnjim zlostavljanjem, ispiranjem mozga i dovođenjem u stanje u kojem on krivi sebe , opravdava svoju blisku osobu s poremećajem i nesposoban je zauzeti se za sebe i svoju djecu pred sustavom

 

Sa bivsom je tesko komunicirati jer razgovor se uvijek odvija pred djecom i to su svadje, pokusao sam dogovoriti se na zajednicko skrbnistvo ali me je pri tom prijedlogu napala pred curicama i pocela grebati za ruku

 

neprimjerena ljutnja, nemogućnost kontroliranja ljutnje, zlostavljački stav i ponašanje nakon splittinga, tipično za osobu s BPD poremećajem ( Emocionalno-nestabilni, Granični , Borderline poremećaj osobnosti )

Razlog naseg razvoda je njena prevara u braku iako sam ja i pristao preci preko toga i ostati s njima ali me je istjerala iz kuce, kako su curice bile male (o je bilo prije 5 god) nisam ih zelio dodatno izlagati da moraju govoriti o nasem odnosu

 

obrazac nestabilnih interpersonalnih veza, - osobe s BPD uvijek varaju, i to ne jednom...svaki put kad tako pokušavaju suzbiti bol koja navire iznutra

 

Sluzbenicama nego sam se povukao i gledao da je ipak majka i da ce se bolje brinuti za njih ali vrijeme je pokazalo da sam pogrijesio. Misljenja sam ako je razumna zena

 

vidi nakon prvog citata objašnjenje, ovo sam citirao samo da još jednom naglasim zloćinačku ulogu Timova za obitelj pri CZSS

 

Nije valjda spol ono što krasi dobrog roditelja?!

 

gotovo da je. Barem u tzv. problematičnim razvodima kako ih sustav naziva ili u brojnim razvodima opisanim na legalis pdf Obiteljsko pravo. jer , spolna prevalencija Granićnog poremećaja osobnosti je 75:25 posto. Prilikom razvoda ona je značajno veča u korist jednog spola, jer drugi s poremećajem ne završava u braku, nego u ovisnosti, kriminalu i zatvoru

 

Koliki vam je opseg susreta i druženja sa djecom odredio sud?

Da li ste pismenim putem obavijestili nadležni centar o tome što majka govori pred djecom i da li ste obavijestili centar i policiju o nasilju kad vas je majka djece ogrebla po ruci?

nema koristi od ovakvih savjeta dok se kao obrazac štetnog ponašanja i uzroka obiteljskih problema, nasilja, preljuba, razvoda, borbe oko skrbništva, zlostavljanja djece ne uzme ponašanje osobe s Graničnim poremećajem, tj poimenice ugradi u sustav. Do tada ostaje " narkomanka, prostitutka i teška duševna bolesnica" ..-Što je službeni nesvjesni opis kliničke slike osobe s BPD

 

Paula_2, prvo pročitaj " Prestanite hodati po ljuskama jajeta" ( imaš download svugdje na net-u), a zatim i "Granični poremećaj osobnosti-opću temu " na podforumu Psihologija na forum.hr

Javi svoje dojmove, bori se najprije za sebe , a onda za svoju djecu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neprimjerena ljutnja, nemogućnost kontroliranja ljutnje, zlostavljački stav i ponašanje nakon splittinga, tipično za osobu s BPD poremećajem ( Emocionalno-nestabilni, Granični , Borderline poremećaj osobnosti )

 

Paula_2, prvo pročitaj " Prestanite hodati po ljuskama jajeta" ( imaš download svugdje na net-u), a zatim i "Granični poremećaj osobnosti-opću temu " na podforumu Psihologija na forum.hr

Ne znam zašto se u velikoj većini slučajeva govori o graničnom poremećaju osobnosti (borderline poremećaj), može biti i narcisoidni poremećaj pri kojem osoba nema osjećaja za svoje "grijehe", nema samokritičnosti, ali bombardira druge imaginarnim optužbama popraćeno ispadima bijesa. Nisam stručnjak, ali koliko sam čitao, neki simptomi se preklapaju tako da za laika (možda čak ni za stručnjaka?) nije uvijek jednostavno na prvu loptu razlučiti što je što.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narcisoidni poremećaj ne postoji, ne postoje kriteriji, takvi ljudi ne postoje niti u stvarnom životu ( da sam tako zajebao narod i pokrao onolike pare i ja bi se ponašao kao Mamić :-)))postoji inicijativa za njegovo ukidanje u DSM-V.

Inače radi se o feminističkoj izmišljotini kako bi napravili spolnu kontratežu krivnji za socijalno- medicinske probleme. Žele da i dalje ostane na snazi laž da BPD predstavlja kompeksnu prirodu žene i da je u osnovi nasilja želja muškarca da kontrolira ženu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narcisoidni poremećaj ne postoji
Postoji, svakog dana ga osjećam na svojoj koži. I još ću ga osjećati barem 20-ak godina.

 

Kako naglašava Sandy Weiner za Huffington Post, narcizam se, kako kod muškaraca tako i kod žena pojavljuje u istoj mjeri.

http://www.tportal.hr/lifestyle/sexfiles/245970/Kako-prepoznati-narcisa-i-pobjeci-glavom-bez-obzira.html

 

Dobro opisano:

http://www.pharmamedica.rs/iz-ugla-psihologa/narcisoidnost/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde malo napiši o svojoj vezi, od početaka, preko geneze zlostavljanja do prekida pa da vidimo u čemu je problem. Narcisoidni poremećaj ne postoji, to je definitivno, ili postoji ( lažno ) još kratko do DSM-V

 

"The Work Group recommends that NPD be represented and diagnosed by a combination of core impairment in personality functioning and specific pathological personality traits, rather than as a specific type."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što reći o početku, mlad i lud, zaljubio se, oženio osobu koja je imala iza sebe brak ( čak sam prešao i preko toga što mi je slagala kada smo se upoznali da je razvedena, nije razvod se dogodio kada sam je zaprosio i tada mi je priznala da malo pričekam jer nije rješila razvod), godinama pokušali imati dijete, uspjeli i dobili dvije curice, nakon toga (curica tada starija imala 5 god.) krah, prevara u braku, emotivno udaljavanje, pokušaj mirenja ali uzalud, istjerala me iz kuće, nakon 3 god. razdvojenog života pokušao mirenje jer sam je volio bez obzira što mi je napravila ali i zbog djece jer sam želio da imaju oba roditelja, pristala da živim s njima ali ne kao bračni par već da ona i dalje ima drugog kraj sebe, odustao, podnio zahtjev za razvod braka, svega sam se odrekao u korist djece, plaćam alimentaciju ali lova najmanje ide za djecu, vidim to, mislio sam da će kao majka biti bolji roditelj više vremena provoditi s našim curicama ali one su sve više i više same u dobi od 11 i 9 god. Odlučio sam se tražiti zajedničko skrbništvo 15 dana kod mene 15 kod nje pa da ne znam kako mučno to bilo ali ovako dalje nema smisla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam zato što mi je to zadatak, a ne zato da bi Vas "gnjavila".

 

Recimo, da ste sami uradili to što meni govorite, da ste pročitali da ispod mog nicka piše Moderator, možda bi i sami uvidjeli.

 

Pretpostavljam da je ovo gore i odgovor na konstataciju da li je u redu nešto napisati. Jeste, da se rasprava drži u okvirima pravila Legalisa i u okvirima postavljenog upita i kulturne rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

burn, ti si neka nova ?

 

Uz moj nik ne piše moderator, ali u onih par godina prije nego si se registrirala, skupio sam više pohvala za svoje savjete nego ti ukupno postova.

Stoga ne zaboravi: ne postoji pravna obiteljska problematika , sve je to, osim malog broja postova- psihologija. Obiteljski zakon i stari i bilo kakav novi se može objesit mačku na rep dok se kao arhetip društveno neprihvatljivog ponašanja ne uzme proširena klinička slika Graničnog poremećaja osobnosti. Generalizacija ?. Tisuću puta manja od npr. općeprihvaćene "istine " da su muškarci uglavnom obiteljski nasilnici.

 

Jer nasilje u obitelji, preljub, neodgovorno i neracionalno ponašanje, pogrešan odgoj djece i štetne posljedice, borbe oko skrbništva, sindrom otuđenja djeteta od jednog roditelja, jednoroditeljske obitelji i njihovi rizici - sve je to uobičajeni dio odnosa BPD-non-BPD.

 

I šta sad ? Jeftini savjet - zatražite psihijatrijsko vještaćenje. Ufajte se da će dijagnoza BPD biti dovoljna da se iz glava djelatnika CZSR i pravosuđa izbiti opće korištena sintagma- prostitutka, narkomanka i teška duševna bolesnica. Ne , nažalost i sami psihijatri su u velikom broju diletanti u obiteljskoj psihodinamici. Više vrijedi rasvijetliti osobama koje ovdsje postavljaju pitanja da su non-ovi , nego im dati isprazan pravni savjet koji se ne može primjeniti zbog loše orjentiranog sustava. Na forumu Obiteljsko pravo portala Legalis, pravo je uvijek sekundarno, i uvijek će biti, pa ma koliko god se tebi čini da to nije tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam li ja nova ili stara i da li je to bitno - nema veze. I jako sam stara. Uostalom, zna se kada se ad hominem argumenti upotrebljavaju.

 

Svaki dan gledam (bahate) starije kolege koji mlađima govore da su "zeleni" pa ih ti "zeleni" okrenu oko sebe dva puta dok ovi ne uspiju reći "dekubitus" :)

 

Hvala na objašnjenu Bigfoot. Svjesna sam problematike obiteljskog prava no to ne znači da si Vi možete davati za pravo postavljati psihijatrijske dijagnoze preko interneta. Ni liječnici to ne rade.

 

Naravno da postoji pravna obiteljska problematika, ali pravo nisu samo slova zakona već složenost ljudskih odnosa. I postoji puno više dijagnoza od BDP, neke su vidljivije od drugih al bogme niti jedna nije vidljiva preko interneta.

 

A sad dosta. Vratite se na temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru burn. Ja nikada ne postavljam dijagnozu preko interneta, nego ukazujem na vjerovatnost koja je btw velika.

Inače onomad bijaše emisija na HTV u s par pravnika i psihijatrom Klinike za mladež Josipom Podobnikom o Obiteljskoj problematici. I tamo je sve pomalo sličilo na razgovor gluhih telefona. Oni u kupe on u špade što bi se reklo. Dakle problem koji te naveo da se javiš je sveprisutan . Nije naše da budemo isključivi kad se pojave psihijatrijski elementi ( opet uglavnom BPD ) nego da pokušamo preskočiti jaz između prava i psihijatrije , koji očito postoji u sistemu.

Što se tiče puno više dijagnoza i tu je problem. Njihovo postojanje u nevažnom broju za obiteljsku problematiku ( Paranoidna psihoza, Sch, BAP, AsPD nepostojeći NPD, alkoholizam i druge bolesti ovisnosti ) zamagljuju bit i služe da zlonamjerni ljudi trpaju svu bitnu problematiku u "vreču za sve" zvanu psihologija. Važan je uglavnom i samo BPD i na njega se moramo koncetrirat.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno sam izložen doslovno svakodnevno divljanju i iživljavanju osobe koja vrlo vjerojatno (i po mišljenju stručnjaka!) pati od graničnog poremećaja osobnosti. Stvari koje takva osoba čini nemaju nikakve veze s realnošću i logikom. Rješenja nema osim - napuštanja tj. distanciranja od takve osobe. Ali to nije pravo rješenje jer napuštanjem takve osobe napuštate i svoju djecu. Ali ljudi ostaju (dok izdrže) s takvim osobama zbog djece. Ne zbog sebe.

 

Rješenje je da se takav rušilački poremećaj (teško vidljiv izvan četiri zida!) dijagnosticira, prizna kod nadležnih i da se odgojno težište djece prebaci na onog roditelja koji ne podliježe takvoj destruktivno-negativističkoj psihoemotivnoj labilnosti.

 

Tko nije (bio) u koži žrtve osobe s graničnim poremećajem osobnosti ili slično, ne može ni zamisliti kakav je to pritisak bez kraja i konca. Ni najbliži članovi obitelji ne mogu iz prve shvatiti što se događa. Inače, začuđen sam raširenošću takvih priča i brojem onih koji/e su pogođeni. Imam prijateljicu čiji je suprug činio godinama svašta ne bi li ju psihički maltretirao, rastali su se, ali on ju i dalje ne pušta na miru sa svojim ispadima. A što mi kaže jedan u ove ružne stvari neupućeni poznanik o njemu? "On je ok, on je faca, frajer!" Eh...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija