Jump to content

Što da radim?


doberm

Preporučene objave

Trebam vašu pomoć. Sitacija je ovakva, zbog narušenih obiteljskih odnosa odlazim od kuće i ostvaljam nedovršeni kat kuće u koju sam se trebao useliti kojeg sam tada pravio. Zbog stalnih prijetnji meni, djed u čijem je vlastništvu kuća, prepisuje tu kuću i zemlju oko kuće na mene, svog unuka kako bi me zaštitio. Kuča je pred poreznom upravom vanknjižno zabilježena kao nasljedstvo i oslobođen sam plaćanja poreza ali nije još registrirano vlasništvo u gruntovnici i katastru. Kuća je prepisana darovnim ugovorom, sastavljenim od odvjetnika i ovjeren kod javnog bilježnika. U toj kući, u prizemlju žive moji roditelji i sada dolazi moj zet s sestrom koji želi napraviti sebi stan u toj kući i započinje radove. Kako zabraniti radove i ulazak u kuću mojem zetu i sestri koji mi prijetu i žele useliti u moje vlasništvo? Policija je do sada zbog prijetnji meni, mojo ženi i djedu dolazila 5 puta, upozoravala mog oca, majku i zeta ali kao i što su mi i oni priznali tek kad se ne daj bože dogodi neki fizićki kontakt tek će tada moći djelovati. I sada mi zet želi tamo useliti, na koji da ga način spriječim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pred poreznom upravom se nemože knjižiti vlasništvo. ni knjižno ni vanknjižno.

vlasništvo se upisuje u gruntovnim knjigama (sud).

ako imaš darovnio ugovor

u nadležnoj gruntovnici podnesi zahtjev za upis vlasništva. + 250,00kuna sudske pristojbe.

kao vlasnik kuće nevlasnicima (korisnicima) možeš zabraniti svake radove u kući.

nakon upisivanja vlasništva zetu pošalješ (pismeno preporučeno i sa povratnivom) ponudu za sklapanje ugovora o najmu.

ako ne želi preuzeti pismeno ili ne želi sklopiti ugovor o najmu

tužbom tražiti plaćanje dospjelih najamnina (od kad je u kući. do 5 godina),stjecanje bez osnova, uvečano za zakonske zatezne kamate i iseljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija