Jump to content

Susjedova terasa na mom krovu


Mistral14

Preporučene objave

Poštovani,

molim za pomoć jer ne znam više što učiniti.

Prije tri tjedna susjedi su na mom ravnom, limenom krovu, na visini od 15-tak cm iznad njega sazidali betonsku terasu (4x3m) i probili dvoja vrata na svom zidu kako bi imali izlaz na nju.

Prilikom te izgradnje uništili su ionako slab krov koji je zbog velikih kiša u zadnje vrijeme procurio. Sad imam i unutarnje oštećenje, a sanacija kompletnog krovišta koja mi trenutno nije bila prioritet sada je onemogućena zbog njihove terase.

Nepotrebno je spomenuti kako se oni prave kao da se ništa nije dogodilo.

S obzirom da imaju neke veze ( kako to već kod nas biva) u Ministarstvu, iako smo podnijeli prijavu tražeći da se to sruši i zazidaju vrata kako nam ne bi poslije još i hodali po krovu, nitko do sada nije niti došao na uviđaj.

Oni samo mirno kažu neka mi sve radimo što možemo znajući da će sve to netko njihov staviti pod tepih.

U međuvremenu meni krov prokišnjava, oštećuju se krovne grede jer je količina vode sada prevelika za moj oluk,...

Iako nam se kuće spajaju, one se nalaze na odvojenim česticama, a koliko sam ja laički proučila zakone, oni na udaljenosti manjoj od 3m od međe ( a kamoli na mojoj čestici i krovu) ne bi niti smjeli imati terasu, balkon, ...

Iako je zakon na našoj strani, ne znam više što učiniti da bi se cijela stvar riješila u što kraćem vremenskom roku jer ovo stvarno nema smisla.

Što je potrebno za hitnu intervenciju građevinske inspekcije?

Ali i za brzo rješenje koje se neće čekati nekoliko godina?

Ako mi bilo tko može pomoći savjetom, bila bih mu uistinu zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a jesili se kod nekog odvjetnika raspitala o pokretanju tužbe zbog smetanja posjeda. rok 30 dana.

tvoj krov je na tvojoj zgradi i tvojoj parceli. povređen je zračni prostor? ako ne pokreneš spor možeš se smatrati da susjed ima odobrenje za učinjene radnje.

 

nije mi jasno kako je moga o na limenom,ravnom, krovu sazidati betonsku terasu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija