Jump to content

prolazak kroz crveno


newyorkcity

Preporučene objave

Evo ovako: vracao sam se doma negdje oko 2 i 40 ujutro i prošao kroz dva semafora ( jedan za drugim) dok je na semaforu prelazilo iz žutog u crveno svijetlo! policajac me zaustavio ali tek nekih 400 m dalje (vozio sam oko 45-50 na sat ) i to na nacin da mi je preprijecio put. bio je sam u autu i kaže mi da sam prošao kroz dva crvena svjetla...(vičući) na tim semaforima ne postoje kamere niti postoji ijedan drugi objektivni dokaz za to,znaci samo njegova rijeć protiv moje! tada je pozvao drugu patrolu koja je došla nakon nekih 10-ak min i dala mi alkotest i bilo je 0,86 te su me oni kaznili i na prekršajnom nalogu se nalaze njihovi potpisi i broj znacke!Prvi policajac je nakon njihova dolaska otišao.Zanima me dali je to legalno tj. dali mi kaznu može napisati netko drugi tko prekršaj nije vidio samo na temelju tvrdnje drugog policajca te dali je moguće da mi se izrekne uvjetna kazna zabrane upravljanja vozilima i naravno da platim samo novcanu obzirom na pozitivan alkotest! Inace nikada do sada nisam kažnjavan niti počinio prekršaje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije važno mjesto gdje vas je policija zustavila.

 

Kamere nisu ni potrebne, iskaz svjedoka policajca može biti vjerodostojan dokaz, najčešće i jest.

 

Vaša riječ je riječ okrivljenika, a njegova je riječ svjedoka.

 

Alkotest su potpisali policajci koji su izvršili ispitivanje.

 

Ako u prekršajnom nalogu stoji izricanje zaštitne mjere ona će stupiti na snagu. Vaš prigovor stavlja van snage kompletan prekršajni nalog i odluku daje prekršajni sud.

 

U iznešenom ne vidim nikakvih nepravilnosti u radu policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima smisla ukoliko se prigovori samo na visinu sankcije i visinu troškova postupka, prigovor na postupak policije neće ni biti razmatran, a prigovor na poricanje krivnje je dvosjekao mač jer sud može i povećati i umanjiti kako kaznu tako i troškove postupka.

 

Odlučite sami.

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/11-Prigovor-na-prekr%C5%A1ajni-nalog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija