Jump to content

Rješenje o zamjeni novčane kazne zatvorom


pd123

Preporučene objave

Poštovani,

 

Dana 21.05.2013. sam od Prekršajnog suda dobio rješenje kojim mi se zamjenjuje neplaćena novčana kazna u iznosu 1.500 kn zatvorom u trajanju od 5 dana.

Kazna se odnosi na prometni prekršaj počinjen 28.07.2011. kada je policijska postaja izdala prekršajni nalog/obavezni prekršajni nalog koji je postao pravomoćan 13.08.2011.

 

U uputi o pravnom lijeku stoji da se protiv rješenja može izjaviti žalba Visokom prekršajnom sudu u Zagrebu u roku 3 dana.

 

Molim vas odgovor na par pitanja

 

1. Da li se isplati uložiti žalbu Visokom prekršajnom sudu, odnosno, u kojem smislu bi trebao sastaviti žalbu pošto prekršaj ne negiram (upravljanje vozilom u trenutku kada je vozačka bila oduzeta i pojas)?

2. Kada nastaje zastara?

3. Da li žalbu napisati u smislu da mi se novčana kazna preinači u rad za opće dobro?

 

Molio bih za brz odgovor, pošto mi je sutra zadnji dan za predati žalbu.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Da, samo da kupite mjesec-dva vremena. Žalba odgađa izvršavanje rješenja.

 

2. 13.08.2014.

 

3. Napišite bilo što, pomaže samo plaćena uplatnica.

Hvala na odgovoru.

 

Rok za predaju žalbe je danas pa da još nešto pitam.

Kakva je praksa sa radom za opće dobro? Da li prekršajni sud ima praksu preinačiti novčanu/kaznu zatvora radom za opće dobro? Koliko bi u mom slučaju to bilo sati rada? Koji su to poslovi?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija