Jump to content

Kvalifikacija "Pokušaj ubojstva" i prijetnja


Murciano

Preporučene objave

Pozdrav!

"Prije oko 2 godine sam bio napadnut(po dogovoru i s željom da me ozljede) i istukao osobu pred više svjedoka koji su vjerojatno na strani napadača. Naime u jednom trenutku sam s napadačevom glavom udario u asfalt ali u izbezumljenom stanju i žaru borbe. Na prvi povik "Stani ubit ćeš ga" od zaštitara koji su to sve gledali sa strane pustio sam napadača i udaljio se. Napadač nije zadobio nikakve ozljede. Nikakva tužba protiv mene nije dignuta. No, kroz duži period nakon svega toga na mene je vršen pritisak i provokacije od više ljudi. Određena skupina ljudi si je dopuštala svakakve radnje protiv mene a u svemu su bili i policajci(inspektori) koji su "poticali" i čekali u pozadini(što vjerojatno nitko neće hjteti potvrditi), vjerojatno s ciljem da ponovno nekoga napadnem pa da mi onda ovu prvu radnju prilijepe uz tu koju oni očekuju i tako potvrde da sam nasilnik ili što god drugo, a sebi u radni portfolio upišu taj slučaj. Vjerujem da bi ti svjedoci tvrdili da je radnja bila brutalna a uz to bi posvjedočili o drugim konfliktnim situacijama bliskim fizičkom obranu ili prijetnjama. Nakon toga su angažirali djevojku da me javno "histerično" vrijeđa i omalovažava na što sam izjavio "Začepi ili ću te baciti niz stepenice!" te se udaljio.

Zanima me, može li se zbog ovog postupka udaranja glavom u pod i iako je prošlo već 2 godine, naknadno tužiti za pokušaj ubojstva? I dali je taj postupak uopće pokušaj ubojstva ili samo obrana? Koja je procjena kako bi se odvijala situacija da o tome bude obaviješteno MUP ili DORH?

Zanima me dali moja prijetnja spada u "ozbiljnu prijetnju" iako nije bilo namjere već reakcija na provokaciju i koliko treba da to padne u zastaru?"

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me, može li se zbog ovog postupka udaranja glavom u pod i iako je prošlo već 2 godine, naknadno tužiti za pokušaj ubojstva? I dali je taj postupak uopće pokušaj ubojstva ili samo obrana? Koja je procjena kako bi se odvijala situacija da o tome bude obaviješteno MUP ili DORH?

 

Tak dugo dok nije nastupila zastara kaznenog progona, može te se goniti. E sad, jasno je da kak vrijeme prolazi, da će državnom odvjetništvu biti sve teži i teži posao dokazivanja. Na osnovu ovog kaj si napisao, pa tu djela nema - radi se o nužnoj obrani. Čak je i nisi prekoračio, s obzirom da veliš da ovaj drugi lik nije imao nikakvih ozljeda. To što je to vizualno izgledalo "ne baš lijepo", nije relevantno. Bitne su posljedice, kojih nema. Da se to danas prijavi policiji ili državnom odvjetništvu, naravno da bi oni to ispitali, jer moraju, to im je posao, ali na kraju bi to završilo odbačajem kaznene prijave, jer nema ničega.

 

Zanima me dali moja prijetnja spada u "ozbiljnu prijetnju" iako nije bilo namjere već reakcija na provokaciju i koliko treba da to padne u zastaru?"

 

Ne smiješ prijetiti ljudima okolo, pa makar si i isprovociran. Naravno da se to može uzeti kao ozbiljna prijetnja, otegotno ti je to kaj se radi o bivšoj curi, pa ima prefiks izuzetno osjetljivo. Što se zastare tiče, ona nastupa protekom 10 godina od trenutka počinjenja djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A nije mi to bivša, djevojku nisam nikad prije vidio niti izmjenio ijednu riječ već sam je samo pogledao jer sam bio pozvan u to društvo...Zanimljivo je to, da je ponovila identične izjave(uvrede) "Odvratan si, crkni" itd koje mi je bivša pisala u SMS zbog kojih sam bio uznemiren i pokazao ih "prijatelju" policijskom inspektoru. Kao što sam rekao i oni su se uključili i zato sumnjam da je situacija iscenirana i da je s namjerom išla vrijeđati te da je povezana s policajcem na neki način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, nije ti bivša cura, al nema veze. Uostalom, za prijetnju se definitivno više nemaš kaj brinut, jer se za to djelo progoni po prijedlogu, kojeg je ona trebala staviti u roku od tri mjeseca od kada si joj izrekao tu prijetnju. S obzirom da je to vrijeme već prošlo, čak i da naknadno stavi prijedlog, stvar bude odbačena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija