Jump to content

Jedna usluga a obveza po dvije osnove za smeće???


trozubac

Preporučene objave

Poštovani.,

kako je moguće da sam dužan platiti jednu uslugu konkretno odvoz smeća dva puta a ne jednom.Vlasnik sam vikend kuće koju iznajmljujem,te plaćam ukupni godišnji iznos za smeće oko 400 kn i još dobim dva čeka po 125 kn (ukupno 250.00kn) za 7 i 8 mjesec po osnovi iznajmljivanja aparmtana,(legalno prijavljeno),a bez rješenja.S obzirom da je ovaj ludi zakon o konkretnoj naplati i blokadom računa uplatio sam i tih 250,00 kn za smeće koje sam već platio,samo kako bi izbjegao po meni ne zakonitu naplatu a u krajnjem slučaju ovrhu i dodatne troškove. Smatram da nisam dužan plaćati uslugu odvoza smeća 2 puta,i da nema pravne osnove za to...šta mi je činiti ??? molim pomoć ili obrazloženje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi dužan platiti nego plaćaš zbog svog neznanja.

odvoz kućnog otpada se plaća po litri odveženog tpada ili kg (ne posude) ili po broju osoba koje koriste objekat iz kog se iznosi kućni otpad.

za uslugu odvoza otpada potrebno je sklopiti ugovor.

ovrhu možeš izbječi tako da kad dobiješ rješenje za ovrhu u zakonskom roku ( 8 dana), po o pravnom lijeku, izjaviš prigovor na rješenje za ovrhu (u cijelosti) i u daljnjem postupku pred sudom dokazuješ da nisi dužan plaćati uslugu koju ne koristiš,

ili da si platio ono što koristiš i nisi dužan platiti više od toga.

pročitaj Zakon o zaštiti potrošača

NAPUTAK o izračunu naknade za gospodarenje komunalnim otpadom NN 129/2011

Zakonu o otpadu (NN 60/2008)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija