Jump to content

vrijeđanje od strane odvjetnika!!


kety1940

Preporučene objave

Bilo bi fer i korektno da Vas je odvjetnik obaviještavao o svakom koraku u parnici, tako da u svakom trenutku znate u kojoj ste fazi i što se događa.

 

Ne samo da znate, nego da Vam se poslije svakog ročišta ili po zaprimanju podneska šalje kopija istog, tako da imate i u svojoj arhivi.

 

Jel ima to veze sa obiteljskim pravom ili da premještam u ostala pravna pitanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi fer i korektno da Vas je odvjetnik obaviještavao o svakom koraku u parnici, tako da u svakom trenutku znate u kojoj ste fazi i što se događa.

 

Ne samo da znate, nego da Vam se poslije svakog ročišta ili po zaprimanju podneska šalje kopija istog, tako da imate i u svojoj arhivi.

 

Jel ima to veze sa obiteljskim pravom ili da premještam u ostala pravna pitanja?

 

 

dobar dan,

to je vezano za alimentaciju tj.bivši suprug je pošao u mirovinu i sada hoće da smanji alimentaciju sa do sada 900 kuna na 200 kuna.Pa sada vi vidite ima li to veze sa obiteljskim pravom ili nema.

Od zadnjih parnica nemam nikakakve kopije o ročištu tako da momentalno neznam točno u kojoj je fazi moj postupak.

Razmišljam da pođem do suda i vidim dokle je to stiglo ili do savjetnika suda i da se ja sama branim.Molim vas recite mi vaše mišljenje što da radim.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pitanju je alimentacija i zatraži besplatnu pravnu pomoć (državna uprava ili odvjetnička komora).

odvjetniku otkaži punomoći traži povrat dokumentacije (pismeno preeporučeno i sa povratnicom) o otkazivanju punomoći obavjewstiti sud.

 

postoji zakonski minimum za određivanje alimentacije .

on je i do sad bio plaćan. sud nebi trebao odrediti nižu alimentaciju (od 900,00) kuna.

 

imaš kompjuter pa surfaj, traži.

http://www.jutarnji.hr/najniza-alimentacija-ne-moze-biti-manja-od-17-posto-prosjecne-place/178595/

 

http://www.057info.hr/vijesti/2008-01-02/minimalna-alimentacija-od-17-do-22-place

 

http://www.057info.hr/vijesti/2008-01-02/minimalna-alimentacija-od-17-do-22-place

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

Hvala na odgovoru i informacijala.

Htjela bi još znati s obzirom da me je odvjetnik izvrijeđao samo zbog toga što sam telefonski pokušala saznati ishod zadnje parnice.

Jdinu informaciju sam dobila od njegove sekretarice putem sms da se parnica nastavlja i drugo ništa. kada sam ga pitala da bi htjela da mi on to kaže i kada bi moglo biti gotovo da dobijem novce s obzirom da sam bez alimentacije 3 mjeseca. Na to mo je rekao da ja nemam što to njega pitati i da se nederem na njega jer sam dobola informacije od sekretarice.i nakon pola sata me je zvao da dođem na razgovor.Kada sam došla kako sam sjela tako je 20 minuta samo vrijeđao da sam nepodobna majka,da ništa ne poduzimam za djecu,da nema veze što sam 100%invalid da ja moram raditi a imam reumatoidni artritis i slabije sam pokretna,da mi je punoljetna kčer trebala upisati barem večernju školu da prima alimentaciju itd... ali problem je u tome da sam ja upisala kćer u većernju školu trebala bi stanovati u Dubeovniku i morala bi plačati privatni smještaj a to financijski nije moguće. Inače ja živim u Orebiću i dubrovnik je udaljen 150 km.

Evo ukratko sam vam napisala i sada me zanima dali da ga prijavim sudu zbog vrijeđanja ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija