Jump to content

rupe u zakonu-alimentacija


vd05

Preporučene objave

Imam pitanje,dobila sam sudsko rješenje,potvrđeno je pravovaljano i ovršno.Otac djeteta je dužan prema sudskom rješenju plaćati 1400kn.Presuda je bila 28.veljače,i prema presudi imao je zaostatka 1600kn,ali otac i dalje je do sad vec lipnja,plaćao neuredno i manje,zaostatak prema presudi platio je 1400 kn(200 kn manje),ali ima i dalje zaostatke koji su sada 2400 kn,odlučila sam u srpnju pokrenut ovrhu.Razočarala sam se kod odvjetnika,kad mi je rekao,da kad se pokrene ovrha,da to ne ide tako brzo,dok sud odobri,može poteć dosta vremena,a da on ako bilo šta uplati,remeti ovrhu(tako sam shvatila).Pitam:POSTOJI LI KAKVA ZAKONSKA REGULATIVA,SANKCIJA,BILO ŠTA,AKO OTAC KRONIČNO UPLAĆUJE MANJE,KASNI I STALNO U ZAOSTACIMA?Jer to vječno natezanje ovrhama,i čekanjima da se provedu ugrožavaju djetetove potrebe.Podstanar sam i otplaćujem kredit u koji me uvalio bivši suprug i na žalost u vezi toga sam pokrenula parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imaš pravomoćno rješenje traži od suda da ti rješenje potvrde žigom ovršnosti i pravomoćnosti.

od listopada prošle godine ovrhe se nerade preko suda nego direktnom naplatom preko fine.

(ovrha na račune)

u finu i podnesi prijedlog za direktnu naplatu alimentacije koju duguje.

 

Ovršni zakon

Izravna naplata novčane tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda, upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca

Članak 209.

(1) Ako ovrhovoditelj izravno zatraži od Agencije da na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda ili upravnog tijela koje glase na ispunjenje određene novčane tražbine i koje imaju potvrdu o ovršnosti, odnosno obračuna poslodavca o neisplati dospjelog iznosa plaće, naknade plaće ili otpremnine provede naplatu te tražbine prijenosom novčanih sredstava s računa koje ovršenik ima kod banaka na ovrhovoditeljev račun kojeg je odredio u zahtjevu za izravnu naplatu, Agencija će postupiti kao u povodu nepravomoćnog rješenja o ovrsi koje je dostavio sud.

 

Nedopuštenost sudske ovrhe

Članak 211.

Sud će odbaciti kao nedopušten prijedlog za ovrhu na novčanim sredstvima na računu na temelju pravomoćnog i ovršnog rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, zadužnice te na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda, upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca na temelju kojih se može od Agencije zatražiti izravna naplata, osim ako se na temelju tih isprava nije mogla provesti naplata preko Agencije, o čemu će Agencija izdati potvrdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija