Jump to content

prigovor na obavezni prekrsajni nalog je odbijen


avatar44

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Pauk mi je digao auto kod bolnice Sv. Duh. Otisao sam po njega i dobio obavezni prekrsajni nalog u kojem je izrecena kazna od 300 kn + 100 kn za sudske troskove. "usluga" pauka je dodatnih 500kn. kaznjen sam po clanku 233. prekrsajnog zakona i čl. 84. st.3. zakona o sigurnosti prometa na cestama.

 

uputio sam prigovor u zadanom roku, koji je odbijen. u toj odbijenici pise da:

"vas prigovor smatramo neutemeljenim, te ćemo ga kao prigovor na gore navedeni odavezni prekrsajni nalog proslijediti prekrsajnom sudu u zagrebu na daljnje postupanje."

 

zanima me koja procedura slijedi. valjda poziv na prekrsajni sud?

ili je nakon odbijanja prigovora prekrsajni nalog postao pravovaljan?

mogu li se jos kome zaliti na ovu odluku? jer u odbijenici ne pise nista.

molim vas za pomoc, nemam love za platit... trazio bi rad za opce dobro.

unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tijela koja izdavaju prekršajne naloge će u više od 90% slučajeva odbijati prigovore, iznimke su situacije kada je došlo do greške službenika tog tijela.

 

Sada kada je prigovor odbijen i dat na odlučivanje sudu, sud će ga ponovno razmotriti i opet ga i oni mogu odbiti, ali mogu ga i proučavati i raditi po njemu ovisno po kojoj osnovi je okrivljenik prigovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.

prigovorio sam na osnovi toga da je bilo dovoljno mjesta za slobodni prolazak pjesaka, po uputstvu covjeka iz samog ZG parkinga. on je rekao da auto nisu trebali niti dignut ali eto..

sto je uplatnicom od ZG parkinga koja glasi na ime vlasnika vozila, a ne na mene, hoce li to doci na naplatu ili treba cekati odluku suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija