Jump to content

Porez na kuću za odmor


Aurelius

Preporučene objave

Pozdrav,

 

pred par dana sam dobio rješenje o porezu na kuću za odmor.

Ukoliko zanemarimo činjenicu da je to ruševna kuća bez struje i vode i bez ikakvih uvjeta za život i pređemo preko toga, dolazimo do prave biti problema.

 

Naime kuća je pripadala mom pokojnom ocu koji je preminuo krajem prošle godine, i kuća je oporučno prepisana na mene o čemo sam rješenje dobio u ovoj godini.

 

E sad, meni su stigla DVA ranije spomenuta rješenja o porezu.

U jednom stoji moje ime kao vlasnika objekta i nekakva vrijednost za 2013. godinu od 1200kn. Drugi račun je izdat na ime moga pokojnog oca (odnosno prijašnjeg vlasnika) u kojem je također prikazana jednaka vrijednost i to opet za 2013 godinu.

 

Dakle koliko ja shvaćam oni su meni poslali dva računa za isti objekt.

 

Molio bih ukoliko mi možete pomoći nekakvim pravnim savjetom kako se postaviti u ovoj situaciji, i ima li ikakvog smisla platiti jednu stvar (koju po mom mišljenju nebi uopće trebalo plačati) dvaput?

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u rješenju je naveden pravni lijek .

po njemu bi trebao imati pravo žalbe u roku od 15 dana .

pisati žalbu drugostupanjskom poreznom tijelu. uz žalbu priložiti sliku objekta dase vidi da nije pogodan za korištenje . porez se plaća na korisnu stambenu povšinu i vrijednost nekretnine.ruševina nije korisna stambena površina a ni vrijedna nekretnina.

možda bi dobro dašla pomoć stručne osobe.

 

rješenje pokojnog oca vratiti s obrazloženjem da je bivši vlasnik preminuo.

preminula osoba nemože biti nositelj neke obveze niti prava. nema poslovni ni pravnu sposobnost.

 

http://www.lika-online.com/novi-namet-%E2%80%93-porez-na-vikendice-drasticno-ce-porasti/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija