Jump to content

razvod braka i razdioba bračne imovine


daljina

Preporučene objave

Poštovani!

Molim Vas pomozite, HITNO!!!

Pred razvodom braka sam i suprug i ja bismo htjeli sporazumno dogovoriti raspodjelu imovine, ali ne ide.

Živimo u kući koju smo kupili za vrijeme trajanja braka i to: 1. vlastitom imovinom supruga u udjelu od 55% (od njegova stana koji je prodan i novca njegovih roditelja) i 2. stambenim kreditom koji glasi na supruga u udjelu od 45% (kredit je otplaćen više od polovice, točnije oko 60%). Kuća je u zemljišnim knjigama zavedena na supruga u vlasništvu 1/1.

Znam da je vlastita imovina nedjeljiva i to ne osporavam, ali suprug ne želi u zemljišnim knjigama mene ubilježiti kao vlasnika dijela koji bi meni trebao pripasti (polovica kredita - 22,5%). Tvrdi da je kredit pokretnina. S druge strane, ne nudi mi alternativu - neku isplatu do sada otplaćenog dijela kredita ili slično. Po njemu bi dovoljna kompenzacija bila što bismo djeca i ja stanovali u kući do otplate kredita (s tim da traži da ja u tom slučaju plaćam pola kredita i to u iznosu alimentacije, koja bi se njemu tako anulirala). Ima li nas tako pravo izbaciti iz kuće nakon razvoda?

Što da radim? Već sam umorna od svega, ali smatram da ovako nije pošteno. Isplati mi li se pokretati tužbu?

Unaprijed neizmjerno HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija