Jump to content

Fasada


Perpetum mobile

Preporučene objave

http://www.vecernji.hr/vijesti/pet-godina-uredenje-fasade-kuci-ili-3000-kn-kazne-svaki-mjesec-clanak-612598

 

Dokle ide nenormalnost u ovoj drzavi nije mi jasno. Otkud nekom pravo da izglasa zakon po kojem cu ja 5 godina otplacivati po 300 kn za fasadu koja uopce nije ulosem stanju.

Ovdje se radi o grabeži, gradjevinskom lobiju koji je pustio pipke preko kucepazitelja, stanouprava isl koji djele proviziju.

Investicijsko odrzavanje zgrade potrebno je 100% potpisa stanara i sve ostalo je laž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

 

 

Odakle nekom pravo da to izglasa u moje ime?

Kazna je 3000 kn a moja rata neplaniranog troska u ovo krizno vrijeme je 300 kn u narednih 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao i sve drugo što se izglasa u "ime naroda" uporište ima u Ustavu i to je nepobitna stvar.

 

 

Nepobitna? Jel se vi to salite ili ste drogirani. Zna se da niko u saboru ne sjedi radi naroda neg radi vlastite zarade, moral i sve slicno je davno nestao.

Konkretno moja zgrada od 16 katova je po njihovoj procjeni (lobi Stanouprave,kucepaziteljai i zvodjaca radova) i traze od nas 300 kn u slijedecih 5 godina. Da nije zalosno bilo bi smjesno,

Uspjeli smo ih odgvoriti jednino zakonm o investicojsnkom odrzavanju jer to spada prema svoti u investicjsko odrzavavanje i potrebno jesuglasnost svih vlasnka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve veze imaju kazne po novom zakonu o građenju s povećanim iznosom pričuve za obnovu fasade, i to još za postojeću zgradu?!!!

 

Nešto ste opako pobrkali. Ajde pročitajte još dva-tri puta članak, a još bolje - pogledajte prijedlog zakona da vam novinari ne bi bili "pokvareni telefon".

 

Inače, uređenje fasade je jednako normalno propisati kao i katnost zgrade, vrstu krova i čitav niz drugih elemenata koji se odavno propisuju a bitni su da bi se održao kakav-takav urbanistički red.

 

Ono što je pravi problem je to da će s fasadama završiti jednako kao s divljim (i divljačkim) zatvaranjem loža i balkona, uklanjanjem klima uređaja itd. itd., a zbog čega su vizualno (i ne samo vizualno) uništeni čitavi kvartovi naših gradova.

 

Vani, u "slobodnom" i "uređenom" svijetu biste i za puno, puno manje stvari plaćali kaznu, barem u nekim zemljama, gradovima i kvartovima. Tamo je pristup puno jednostavniji - ako ne možeš plaćati stanovanje na određenoj razini standarda, seliš se tamo gdje je ta razina niža, a stambeni prostor jeftiniji. Mi smo još jako daleko od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakve veze imaju kazne po novom zakonu o građenju s povećanim iznosom pričuve za obnovu fasade, i to još za postojeću zgradu?!!!

 

Nešto ste opako pobrkali. Ajde pročitajte još dva-tri puta članak, a još bolje - pogledajte prijedlog zakona da vam novinari ne bi bili "pokvareni telefon".

 

Inače, uređenje fasade je jednako normalno propisati kao i katnost zgrade, vrstu krova i čitav niz drugih elemenata koji se odavno propisuju a bitni su da bi se održao kakav-takav urbanistički red.

 

Ono što je pravi problem je to da će s fasadama završiti jednako kao s divljim (i divljačkim) zatvaranjem loža i balkona, uklanjanjem klima uređaja itd. itd., a zbog čega su vizualno (i ne samo vizualno) uništeni čitavi kvartovi naših gradova.

 

Vani, u "slobodnom" i "uređenom" svijetu biste i za puno, puno manje stvari plaćali kaznu, barem u nekim zemljama, gradovima i kvartovima. Tamo je pristup puno jednostavniji - ako ne možeš plaćati stanovanje na određenoj razini standarda, seliš se tamo gdje je ta razina niža, a stambeni prostor jeftiniji. Mi smo još jako daleko od toga.

ca rata od

Nista nisam pobrkao, postojeca rata od 100 kn sada ce mi prisilno biti 300 kn i to slijedecih 5 godina a moj standard to ne podnosi.

Dalje: slazem se s vama i ja sam za red, sam npr nadosadjujem stabla oko zgrade gdje fale i cistim itd.

ALI uvjek se sve asvodi ne samo na nered i nedovrsenost kao sto kazete nego smo prisiljeni podnositi prevare i malverzaCIJE jer npr nAsa fasada nije u tako losem stanju da bi joj trebalo investicijsko odrzavanje nego eventualno redovno odrzavanja zgrade putem skele kojom se pokrpa koja rupa i sl kao sto su neke zgrade i napravile. Nas se na "HO_RUK" tj na brzinu zeli ugurati u nesto sto si ne mozemo priustiti a dovode nas i u zabludu jer nam je prvotno rece da je potrebno samo 51 % stanara dok nisam provjerio da je ipak za ovakva ulaganja koja cijenom spadaju u investicijska potrebna suglasnot svih vlasnika + gleda se i na kvadraturu stana SVAKOG STANARA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nepobitna? Jel se vi to salite ili ste drogirani. Zna se da niko u saboru ne sjedi radi naroda neg radi vlastite zarade, moral i sve slicno je davno nestao.

Točno, nepobitna činjenica slagali se Vi s njom ili ne.U Ustavu piše koje su ovlasti Vlade i Sabora i što rade i donose.Nijedan zakon se ne sviđa svima ali je donesen a uz njega i kazne.Zato sam i napisao "u ime naroda" pod navodnike
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija