Jump to content

slivne vode


malaluna

Preporučene objave

Poštovanje svima,

molila bih odgovor na ovo pitanje.

 

Zanima me kome se mogu (kojoj ustanovi) obratiti za problem slivnih voda koje sa susjednog puta otječu u moje dvorište?

 

Dakle, njihov prilazni put (dijeli ga više stanara obiteljskih kuća) je na višem nivou od mog dvorišta, kada oni peru automobile ili pada kiša ogromne količine vode se slijevaju u moje dvorište i pred ulazna vrata te mi doslovno treba čamac da u njega uđem. O tome smo već razgovarali ali oni odbijaju nešto učiniti. Njihov put nije asfaltiran, šljunčan je, a nama je već popucao beton u dvorištu od prekomjerne vlage jer voda nema kamo otjecati, ograda hrđavi i ostalo.

 

Najljepša hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da se ovdje radi o pitanju za subjekt koji održava cestu na kojoj se pojavljuje problem, a ovisno o kategoriji ceste, to su Hrvatske ceste d.O.o. (za državne ceste), Županijska uprava za ceste (županijske i lokalne ceste) ili nadležan Upravni odjel Grada/Općine (za nerazvrstane ceste). Ovisno o sadržaju konkretnog problema, moguće se radi i o pitanju komunalnog karaktera pojedinog Grada/Općine (jer pitanje je da li konkretan problem spada u održavanje javnih cesta).

 

Probati prvo sa subjektom koji održava cestu, a ako dobijete negativan odgovor (da to nije stvar u njihovoj nadležnosti), onda se obratiti Gradu/Općini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da se ovdje radi o pitanju za subjekt koji održava cestu na kojoj se pojavljuje problem, a ovisno o kategoriji ceste, to su Hrvatske ceste d.O.o. (za državne ceste), Županijska uprava za ceste (županijske i lokalne ceste) ili nadležan Upravni odjel Grada/Općine (za nerazvrstane ceste). Ovisno o sadržaju konkretnog problema, moguće se radi i o pitanju komunalnog karaktera pojedinog Grada/Općine (jer pitanje je da li konkretan problem spada u održavanje javnih cesta).

 

Probati prvo sa subjektom koji održava cestu, a ako dobijete negativan odgovor (da to nije stvar u njihovoj nadležnosti), onda se obratiti Gradu/Općini.

 

Pretpostavljam da je ovo odgovor za gospodina, jer u našem slučaju to nije cesta, već prilazni put i "održavaju" ga stanari tog puta. Ne znam pod čiju nadležnost to pitanje spada!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija