Jump to content

djetetovo prezime


el nino

Preporučene objave

Pozdrav,imam pitanje,koji je postupak davanja sinu tatino prezime ako se majka djeteta ne slaze sa time,naime centar za socijalnu skrb me uvjerava da nemam nikakva prava te da ne mogu dati svom djetetu svoje prezime jer sin zivi sa majkom te navode da u tom slucaju ja nemam nikakva prava kao tata,ja i majka djeteta nismo zajedno te dijete nosi njeno prezime iako sam ga priznao da je moj sin,molio bih vas da mi napisete koji je postupak davanja prezimena te koji clanci zakona nalazu da imam pravo na to,ako po zakonu uopce imam pravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vec jesam u toj kolotecini koja se vise cini kao diskriminacija prema nama muskarcima te nam se umanjuju roditeljska prava,niti mi se dopusta vidjanje sina,niti imam ikakva prava sto se tice pojma tata,kao da sam nebitan,kao da dijete nema pravo na tatu,centar sve tjera na sud iako je njihov posao zastita interesa djeteta,kao pravo na oca tako i na pravo o njegovom identitetu,majci se dopusta da nezakonito djetetu brani tatu i nikome nista a ja vec mjesecima preklinjem centar za pomoc ali kao da sam na mjesecu i moj glas nitko ne cuje,a dijete nema oca samo zato jer je majka tako odlucila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vec jesam u toj kolotecini koja se vise cini kao diskriminacija prema nama muskarcima te nam se umanjuju roditeljska prava,niti mi se dopusta vidjanje sina,niti imam ikakva prava sto se tice pojma tata,kao da sam nebitan,kao da dijete nema pravo na tatu,centar sve tjera na sud iako je njihov posao zastita interesa djeteta,kao pravo na oca tako i na pravo o njegovom identitetu,majci se dopusta da nezakonito djetetu brani tatu i nikome nista a ja vec mjesecima preklinjem centar za pomoc ali kao da sam na mjesecu i moj glas nitko ne cuje,a dijete nema oca samo zato jer je majka tako odlucila

 

Mislim da bi za današnje vrijeme bio prikladniji tekst kojeg sam ja doradio nego li tvoj orginalni :

 

Već jesam u toj kolotečini koja je diskriminirajuća prema muškarcima te nam se umanjuju roditeljska prava,niti mi se dopušta viđanje sina,niti imam ikakva prava sto se tiče pojma tata,Ja sam za njih nebitan, dijete nema pravo na tatu, centar sve tjera na sud s obzirom da je njihov posao zaštita interesa majke, kao pravo na oca tako i na pravo o njegovom identitetu,majci se dopušta da nezakonito djetetu brani tatu i nikome ništa a ja već mjesecima preklinjem centar za pomoć ali kao da sam na mjesecu i moj glas nitko ne čuje,a dijete nema oca samo zato jer je majka tako odlučila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 7. Zakona o osobnom imenu -

 

"Maloljetnom djetetu promijenit će se osobno ime na zahtjev oba roditelja ili posvojitelja, a na zahtjev skrbnika uz suglasnost nadležnog centra za socijalnu skrb.

 

Osobno ime maloljetnog djeteta čiji roditelji nisu u braku, promijenit će se na zahtjev roditelja kod kojega dijete živi ili kojemu je povjereno sukladno pravomoćnoj sudskoj odluci, uz suglasnost drugog roditelja.

U slučaju nepostojanja suglasnosti drugog roditelja iz stavaka 1. i 2. ovog članka, nadležni centar za socijalnu skrb će na zahtjev roditelja koji traži promjenu osobnog imena, utvrditi je li zatražena promjena osobnog imena u interesu djeteta. Rješenje nadležnog centra za socijalnu skrb roditelj će priložiti zahtjevu za promjenu osobnog imena djeteta.

Suglasnost iz stavaka 1. i 2. ovog članka nije potrebna kad prebivalište drugog roditelja nije poznato ili kad je lišen roditeljske skrbi ili potpuno lišen poslovne sposobnosti ili je odlukom o djelomičnom lišenju poslovne sposobnosti određeno da ne može poduzimati radnje koje se tiču osobnih stanja.

Za promjenu osobnog imena maloljetnom djetetu starijem od 10 godina potreban je njegov pristanak."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija