Jump to content

Lagana saobraćajka


hebena stranka

Preporučene objave

Imao sam jučer malu saobraćajnu nesreću gdje sam ja krivac jer sam se zabio u zaustavljeno vozilo brzinom od oko 40 km/h(sigurno manje od 50 km/h) sa tim da sam i kočio ali zbog masne ceste nisam uspio stati.Šteta nije bila velika(naročito na autu koji sam udario) ,nije bilo ozlijeđenih i otišli smo u Croatia osiguranje gdje smo ispunili izvješće,poslikali aute i ja sam se odvezao doma(na autu kojeg sam udario vidljive su ogrebotine na braniku i zadnjim vratima).Računao sam na to da ću si popravak auta platiti sam,popravak auta koji sam udario moje osiguranje,ostao sam bez bonusa na polici i to je to.... Međutim poslije podne me zovu iz prometne policije da bi oni morali doći na uviđaj jer je čovjek kojeg sam udario teško ozlijeđen("puknuće vratnog kralješka bez pomaka")... Kroz razgovor sa policijom shvaćam da sam nagrabusio jer sam kazneno prijavljen....Moram napomenuti da je moje osobno mišljenje da čovjek želi izvući neke novce od osiguranja jer je brzina udarca stvarno bila mala,auti su bili u voznom stanju,čovjek je normalno vozio i funkcionirao, ispunio zapisnik za štetu... Sa mnom u autu je bilo dijete od nepunih 9 godina kojem nije apsolutno ništa kao ni meni... Dodao bih i to da mi je ovo prva saobraćajka u kojoj sam kriv u 25 godina koliko sam vozač,da nemam nikakvih prekršaja i kaznenih prijava(osim nevezanja pojasa)...Dali mi netko može odgovoriti što mi je sada činiti i čemu se mogu nadati(pretpostavljam ničem dobrom)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato je uvijek najbolje pozvat policiju, pa nek je sudar bio i kod 10 km/h brzine.

 

Inače, (pr)ocjena brzine vožnje relativna je stvar, i ovisi o subjektivnim karakteristikama pojedinog vozača. Vama se činilo da je u pitanju 40 km/h, a koliko je točno bilo, samo nebo zna. Rekli ste da ste kočili, znači da trebaju postojati tragovi na cesti. Nakraju vas nisam shvatio - je li napravljen očevid ili ne?

 

Kod udara odostraga tipična je tzv. trzajna ozljeda vrata, kod koje itekako postoji mogućnost nastanka opisane ozljede, a koja naravno ovisi o jačini udara. Ozljeda naravno mora biti detektirana rendgenskom snimkom. Tako nešto ne može se odglumiti, jedina dva scenarija koja potvrđuju vaše sumnje su : 1. dogovor sa radiologom, i 2. naknadno prouzročenje iste ozljede. Vidite i sami da je riječ o "teorijama zavjere".

 

Ključ cijele priče, i vaše kaznene (ne)odgovornosti ovisit će o nalazu i mišljenju prometno-tehničkog (nastanak prometne nezgode) i medicinskog (mehanizam nastanka ozljede) vještačenja. Kaznena prijava je proslijeđena državnom odvjetništvu, koje će vrlo vjerojatno naložiti spomenuta vještačenja, a onda ovisno o njihovu ishodu odlučiti što i kako dalje.

 

Ono što je sigurno - potrajat će ovo neko vrijeme. I zasad - izgledi nisu na vašoj strani, al treba pričekati spomenuta vještačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uviđaj kao takav više se ne može napravit nego na licu mjesta samo konstatirat stanje da su dva vozila sudjelovala u nezgodi i da je jedna osoba povrijeđena.

Točna karakteristika ozljeda će bit riješena kasnije a samim time i podizanje odgovarajuće optužnice (prekršajana ili kaznena).

Ima vašu policu pa neka se naplaćuje.

Treba čekat odgovor od nadležnih (MUP i DO).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija je došla i poslikala moj auto koji je kod autolimara,uzeli su izjavu o mojem viđenju događaja i napravili su mi alkotest(0,00) .... -man;632645]Zato je uvijek najbolje pozvat policiju, pa nek je sudar bio i kod 10 km/h brzine.

 

Inače, (pr)ocjena brzine vožnje relativna je stvar, i ovisi o subjektivnim karakteristikama pojedinog vozača. Vama se činilo da je u pitanju 40 km/h, a koliko je točno bilo, samo nebo zna. Rekli ste da ste kočili, znači da trebaju postojati tragovi na cesti. Nakraju vas nisam shvatio - je li napravljen očevid ili ne?

 

Kod udara odostraga tipična je tzv. trzajna ozljeda vrata, kod koje itekako postoji mogućnost nastanka opisane ozljede, a koja naravno ovisi o jačini udara. Ozljeda naravno mora biti detektirana rendgenskom snimkom. Tako nešto ne može se odglumiti, jedina dva scenarija koja potvrđuju vaše sumnje su : 1. dogovor sa radiologom, i 2. naknadno prouzročenje iste ozljede. Vidite i sami da je riječ o "teorijama zavjere".

 

Ključ cijele priče, i vaše kaznene (ne)odgovornosti ovisit će o nalazu i mišljenju prometno-tehničkog (nastanak prometne nezgode) i medicinskog (mehanizam nastanka ozljede) vještačenja. Kaznena prijava je proslijeđena državnom odvjetništvu, koje će vrlo vjerojatno naložiti spomenuta vještačenja, a onda ovisno o njihovu ishodu odlučiti što i kako dalje.

 

Ono što je sigurno - potrajat će ovo neko vrijeme. I zasad - izgledi nisu na vašoj strani, al treba pričekati spomenuta vještačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija