Jump to content

raskid ugovora o doživotnom uzdržavanju


Lilium

Preporučene objave

Ugovor je sklopljen između bake i unuke(mene) te sada nakon otprilike godinu dana baka želi isti raskinuti. Zanima me: 1.dali mogu od bake potraživati novac koji je priliklom sklapanja ugovora uložen, tj. ne pristati na raskid ugovora dogovorenim putem dok ne dobijem novac, 2:dali mogu u slučaju da baka digne tužbu za raskid ugovora snositi kakve posljedice(financijske ili kakve god)?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana

iz osobnog iskustva vam mogu dati par smjernica..........sklopljen je ugovor o doz.uzdrzavanju između mene i djeda kojeg nakon samo nekoliko mjeseci on zeli raskinuti te podize tuzbu za raskid ugovora u kojem navodi kako mu nije pruzena adekvatna skrb i uzdrzavanje........tuzbu gubi(iskaz svjedoka i mišljenje suda je da nema osnove za raskidom) te ulaze zalbu na presudu,zalba tek nakon dvije godine bude riješena,odbija mu se zalba i potvrdjuje prvostupanjska presuda te ugovor i dalje ostaje na snazi....................za sve to vrijeme ja kao davatelj uzdrzavanja sam onemogucen od treće strane adekvatno se brinuti o njemu tojest on ne zeli od mene primati skrb i pomoć jer se o njemu sada brine njegova kćer s kojom nije bio u dobrim odnosima 30ak godina a također i za vrijeme sklapanja naseg ugovora te nadalje obavjestava me da je predao novu tuzbu za raskid ugovora .......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je uzdržavanje ugovoreno u novčanom iznosu

ugovoreni iznosu uplaćivati na račun uzdržavane osobe i čuvati uplatnice.

ako je dogovorena pomoću kući i pomoćopćenito

pomoć pokušati pružiti uz nauočnost svijedoka.

 

onaj ko hoće raskinuti ugovor mora dokazati da ima opravdane razloge za raskid ugovora.

neispunjavanje ugovora je opravdan razlog za raskid ugovora.

 

SUNRISE08.

ako dođe nova tužba treba se pozvati na presuđenu stvar.

možda uspije ako podnese tužbu za utvrđivanje ništavnim ugovora zbog nesporazuma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija