Jump to content

Nemar liječnika


Prgi

Preporučene objave

Poštovani!

 

Pišem vam vrlo ljuta i ogorčena na hrvatski zdravstveni sustav, točnije na Opću bolnicu u Varaždinu i nemar liječnika i medicinskog osoblja.

Sve je krenulo točno prije mjesec dana kad je moj otac dobio moždani udar ( u krevetu u rano jutro) nakon čega je prevezen Hitnom pomoći na odjel neurologije Varaždinske bolnice. Točno dva tjedna proveo je na tom odjelu, na kojem istina nisu vodili potrebnu njegu, jer je pacijent dobio upalu mokraćnog mjehura i tri dekubitusa što nam nije bilo rečeno od strane medicinskog osoblja već smo za upalu mjehura pitali sami primjetivši da se otac redovito "držao i masirao" mjehur i govoreći da ga na tom mjestu boli. A o presvlačenju da i ne govorimo. Kada je premješten na odjel za rehabilitaciju u Varaždinske Toplice isti dan dobili smo informaciju da ima tri dekubitusa i primjetili zajedno s tamošnjim liječnikom otečenu lijevu nogu koja ja oduzeta prilikom moždanog udara kao i cijela lijeva strana. Pretragom interniste ustanovilo se da postoji tromboza nakon čega je ponovno premješten na odjel interne varaždinske bolnice. Srećom napokon dobrog osoblja i slikanjem noge ustanovilo se da se radi o slomljenom kuku što je posljedica pada. S obzirom na sve navedene činjenice i oduzetost cijele lijeve strane pacijenta očigledno je da se taj pad nije dogodio pacjentu već osoblju prilikom tzv. njege odnosno prilikom transporta kada se radilo o premještaju u Varaždinske Toplice što nam je zatajeno iskoristivši priliku i povremenog gubljenja pacjenta da ne može iskoristiti situaciju protiv osoblja.

 

Molim vas savjet o eventualnoj mogućnosti tužbe Varaždinske bolnice o neadekvatnom postupanju prema pacjentu i samom postupku.

 

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prgi, razumijem vas u potpunosti, ali sve će se na kraju svesti na - što od ovih navoda možete dokazati? Sugeriram vam da se javite odvjetniku, po mogućnosti onom koji ima iskustva u ovakvim predmetima, da vam on bolje objasni kolike izglede imate za uspjeh, jer lako je tužiti nekoga, ali je sasvim druga stvar hoćete li uspjeti sa tužbom.

 

Po mojim saznanjima, ljudi koji su se odlučili na ovakve tužbe, nisu imali previše uspjeha, osim ako se radilo o ozbiljnom propustu (smrti). A da ima svakakvih ljudi u bolnicama, nažalost ima - evo u vašem primjeru vidite drastičnu razliku između rada djelatnika dva odjela.

 

Zapravo sam siguran kako je ovakav tretman vašeg oca u određenoj vezi i sa ovim, već pomalo smiješnim štrajkom, jer i sam sam se imao prilike uvjeriti kako rade pojedini odjeli - jedni i dalje savjesno i pošteno rade svoj posao kao da štrajka ni nema, ali nažalost drugi - ma šteta je uopće trošiti i riječi na njih. A povrh svega, trebate imati na umu i situaciju glede uvjeta i nedostatne kapacitiranosti naših zdravstvenih ustanova (često je jedna medicinska sestra na 20-ak pacijenata!), koja je daleko od ružičaste, jer imate pojedine odjele na kojima skoro pa svaki drugi pacijent zadobije sepsu, što se u normalnim uvjetima ne bi smjelo desiti, ali eto dešava se. I što se onda napravi? Odjel se zatvori na neko vrijeme, dezinficira sa skoro pa smrtonosnim kemikalijama, i sve ide iznova.

 

Ovo nemojte slučajno shvatiti kao da ih opravdavam, jer ukoliko je vaš otac slomio kuk na njihovu odjelu ili još gore, ukoliko je došao sa slomljenim kukom, pa se to propustilo detektirati, to su vrlo ozbiljni propusti. No, opet se vraćamo na dokazivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija