Jump to content

Hitno! Strah me deložacije.


Palomina

Preporučene objave

Molim nekog da mi pomogne, razjasni imam li pravo na prigovor ili ne.

Bivši suprug je 2007. podigao hipotekarni kredit za kupnju poslovnog prostora (koji je također stavljen pod hipoteku). I obiteljska kuća i taj prostor şu glasili na njegovo ime.

2010. g. smo se razveli, imovina je podjeljena sudskim putem. Bivši suprug je u međuvremenu zatvorio obrt, kredit nije mogao otplaćivati i prije 15-ak dana stigao mi je prijedlog ovrhe, a prije par dana sa suda je stiglo riješenje kojim se dopušta zabilježba ovrhe ovrhovoditelja i nalaže se provedba riješenja u zemljišnim knjigama.

 

Ja nigdje nisam potpisala suglasnost kad je on podizao kredit.

 

Molim da mi netko objasni ovo:

članak 79.

(1) Čim donese rješenje o ovrsi, sud će po službenoj dužnosti zatražiti da se u zemljišnoj knjizi upiše zabilježba ovrhe.

(2) Tom zabilježbom ovrhovoditelj stječe pravo da svoju tražbinu namiri iz nekretnine (pravo na namirenje) i u slučaju da treća osoba kasnije stekne vlasništvo te nekretnine.

 

 

Ja sam suvlasništvo stekla 2010. g.

 

Riješenje o zabilježbi ovrhe doneseno je 28.10. 2013.g.

 

Da li banka ipak stječe pravo da se namiri iz nekretnine iako sam ja suvlasništvo stekla prije donošenja riješenja o zabilježbi ovrhe?

 

 

Molim hitan odgovor jer radi se o kratkom roku za prigovor.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebali ste nadležnom sudu podnijeti tužbu za utvrđivanjeništavnim ugovora o krditu tj.odrdbe ugovora o hipoteci na cijeloj nekretnini.

ni sad nije kasno da to napravite.

ako niste potpisali ugovor za kredit niti suglasnost za zabilježbu hpoteke

na vaš dio nekretnine nebi smjeli upisati hipoteku.

 

I. NIŠTETNI UGOVORI

Ništetnost

Članak 322. (Čl.103. stari zoo)

(1) Ugovor koji je protivan Ustavu Republike Hrvatske, prisilnim propisima ili moralu društva ništetan je, osim ako cilj povrijeđenog pravila ne upućuje na neku drugu pravnu posljedicu ili ako zakon u određenom slučaju ne propisuje što drugo.

Isticanje ništetnosti

Članak 327.

(1) Na ništetnost sud pazi po službenoj dužnosti i na nju se može pozivati svaka zainteresirana osoba.

(2) Pravo zahtijevati utvrđenje ništetnosti ima i državni od¬vjetnik.

Neograničeno isticanje ništetnosti

Članak 328.

Pravo na isticanje ništetnosti ne gasi se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija