Jump to content

Nepošteni susjed


Butro

Preporučene objave

Susjed odlučio rušiti staru kuću i graditi novu, u razgovoru s njim pristajem da kuću gradi na međi da međašnu ogradu i međašnji temelj sruši te sruši moje tuje koje su 50.cm. od međe a novu ogradu vrati na mjesto s tim da tuje posadi gdje mu odgovara jer će, kako je tvrdio, smetati njegovoj fasadi.Sada kada je staru kuću srušio iz mog dvorišta i dobio građevinsku dozvolu da gradi na među od tog dogovora odustaje jer tvrdi da sam ja jedan metar u njegovom posjedu a da tuje svakako moram rušiti jer će smetati njegovoj fasadi a svakako mu moram dopustiti da fasadu radi iz mog dvorišta i nije spominjao pomicanje kuće za 4 do 5 metara naprijed pa mu sada sve tuje smetaju, a imam ih 12 visine 4 m., a pokušava i rušiti međašnu ogradu za tu dužinu. Zanima me dali imam pravo zbog nepoštivanja dogovora zahtijevati da se odmakne od međe na zakonsku udaljenost, a ako mu međa ne odgovara neka sudskim putem traži izravnanje međe jer meni međa u potpunosti odgovara i to ona koju je odredio njegov geodeta, jer po tom je on u mom posjedu oko 25 cm. na što ja nisam tražio poravnanje nego mu to poklanjam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija