Jump to content

nasljedstvo


hihotic

Preporučene objave

Nedavno mi je preminuo otac, ostali smo smo samo ja, moja majka, moja sestra i dvije polu sestre iz bivšeg braka moga oca. Svi osim jedne polusestre ( koja oca nije htjela viditi 40 godina dok nije bio na samrti ) su se odrekli svog dijela nasljedstva u moje ime. Od nasljedstva je tu samo stan koji još nije otplaćen.

Mene zanima koliki je njezin udio u stanu s obzirom da su se drugi odrekli svog dijela u moje ime i da li s obzirom da stan još nije otplaćen mogu tražiti od nje da plati svoj dio uključujući i ono što je već otplaćeno prije smrti moga oca?

 

Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan je bračna stečevina . majka je zakonski bila suvlasnik 1/2 stana a otac druge 1/2,

iako je otac bio upisan kao vlasnik stana. na ostavinskoj je trebala tražiti izdvajanje bračne stečevine (svojih 1/2stana). u ostavinskoj raspravi trebalo se djeliti 1/2 stana. ovakoje polusestra dobila i majčin dio stana. razmislite (dogovori se sa majkom) o tome da majka od tebe i sestre traži 1/2 stana, kao nasljednika. polusestri nameče obvezu i smanjuje nasljedni dio.

ili žalba protiv rješenja o nasljeđivanju . ako rok za žalbu nije prošao i rješenje postalopravomoćno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija