Jump to content

oduzimanje skrbništva


M &M

Preporučene objave

večer, ako može jedno kratko pitanje.

evo ovako, otac koji 3,5 god nije vidjeo, pitao za dijete tj. nije imao nikakav kontakt sa djetetom sada je zatražio potpuno skrbništvo nad istim preko czss. (u ostalom, soc. radnik dolazi sutra na uvid)

dijete od rođenja živi s majkom i majka ima sve uvijete za podizanje djeteta.

kakve su mu mogućnosti da se dijete oduzme majci? otac uplaćuje alimentaciju dodjeljenu od strane suda.

hvala na odgovoru.

 

Ažurirano

 

da nadodam samo da dijete ima 3,5 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem što vam znači naslov "oduzimanje skrbništva", "potpuno skrbništvo" u konkretnom slučaju?

U konačnici odluku o svemu donijet ćei sud, cijeneći prijedlog i mišljenje nadležnog centra za socijalnu skrb i ostale dokazne prijedloge, ali ta odluka odnosit će se na povjeru djeteta, a oba roditelja imati će i dalje zajedničko skrbništvo.

Da li je majka djeteta već obavještavala nadležni centar za socijalnu skrb da se otac ne pridržava pravomoćne sudske odluke u pogledu susreta i druženja sa djetetom, a s obzirom da navodite da otac 3,5 godine nije vidio dijete?

Ako nije zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako stavimo dijete na prvo mjesto (kako bi i trebalo uvijek), mene zanima koja korist od prijave da se otac ne pridržava sudske odluke i koja korist da se nekoga natjera da viđa vlastito dijete? Ima li dijete od takvih susreta korist ili su ti susreti tek "odrađeni" (kako se ne bi kršila presuda)?

 

Mišljenja sam da dijete treba oba roditelja, da se roditelju s kojim dijete ne živi treba dati daleko više prostora i vremena za sudjelovanje u životu djeteta nego što je praksa ALI sam isto tako mišljenja da se nikoga ne treba i ne smije tjerati na viđanja.

 

Da danas saznam da je netko tjerao bilo kojeg od mojih roditelja da se druže sa mnom, neću opisivati kako bih se osjećala. Pa tako ne mislim da djetetu treba stvarati lažne slike o dušebrižnom roditelju (a zapravo onom kojeg su skoro pa priveli da bude pored djeteta).

Bolje da dijete shvati, polako s vremenom, da eto i takvi ljudi postoje i da izvor ljubavi, razumijevanja i podrške nađe na nekom drugom mjestu.

 

Ukratko, prijave i tjeranja da netko dolazi vlastitom djetetu su besmislene, štetne i sulude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

večer, ako može jedno kratko pitanje.

evo ovako, otac koji 3,5 god nije vidjeo, pitao za dijete tj. nije imao nikakav kontakt sa djetetom sada je zatražio potpuno skrbništvo nad istim preko czss. (u ostalom, soc. radnik dolazi sutra na uvid)

dijete od rođenja živi s majkom i majka ima sve uvijete za podizanje djeteta.

kakve su mu mogućnosti da se dijete oduzme majci? otac uplaćuje alimentaciju dodjeljenu od strane suda.

hvala na odgovoru.

 

Ažurirano

 

da nadodam samo da dijete ima 3,5 god.

 

Zašto otac traži skrbništvo? Čime opravdava nedolaske?

Što znači potpuno skrbništvo? (Želi li vama oduzeti skrništvo?)

 

Vi zapravo imate pravo na zahtjev za oduzimanje skrbništva (njemu) s argumentom višegodišnje njegove neizainteresiranosti. Ipak, mislim da bi za sve bilo bolje da:

- izbjegnete međusobna prepucavanja oko skrbništva

- vidite postoji li zainteresiranost oca za dijete

- nastojite ostvariti njihova redovita viđanja

pozz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto otac traži skrbništvo? Čime opravdava nedolaske?

Što znači potpuno skrbništvo? (Želi li vama oduzeti skrništvo?)

 

Vi zapravo imate pravo na zahtjev za oduzimanje skrbništva (njemu) s argumentom višegodišnje njegove neizainteresiranosti. Ipak, mislim da bi za sve bilo bolje da:

- izbjegnete međusobna prepucavanja oko skrbništva

- vidite postoji li zainteresiranost oca za dijete

- nastojite ostvariti njihova redovita viđanja

pozz...

 

večer, evo da odmah zahvalim svima na odgovorima, zaista mi puno znaći.

pa da krenem od početka i objasnim o ćemu se radi.

Ukratko...

 

Gringo- nisam obavještavala czss o ne posjećivanju baš iz razloga što je 01wish napisala jer smatram kako nema koristi da ga prisiljavam da viđa dijete ukoliko on to ne želi a u drugu ruku mi je žao čisto radi toga da czss ima evidenciju "posjećivanja" jer sumnjam da bi došlo do ovoga i da bi radio to što sada radi.

 

01wish-ne znam razloge zašto traži skrbništvo, soc. radnik koji je došao na "uvid" mi je dao zbir od 7 stranica koju je napisao djetetov otac kako traži uvid u skrb i 100 drugih stvari

ponajviše po članku 118 st.1., 2., 3., 4.,

iako osim alimentacije dijete ne posjeduje ikakvu drugu imovinu (a koliko sam shvatila po člancima U OBZ-u da se o tome radi)

mislim, stvar je komplicirana i ne znam ju kraće objasniti a da ne napišem litaniju.

 

mi smo prije manje od mj dana imali saslušanje presude i sasvim sam sigurna da je to ono zbog čega mi je natovario czss, tražeći da czss upravlja djetetovom alimentacijom, što je suludo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija