Jump to content

Auto od firme-otkriti identitet ili ...


kefir

Preporučene objave

Automobilom od firme počinjen je prekršaj čl.53 stavak 3 Zakona o sigurnosti u prometu(prekoračenje u naselju preko 50 km/h) zabilježen nadzornom kamerom. Kazna je 5000-15000kn i 3 kaznena boda i oduzimanje vozačke dozvole 3-12 mj.Došla je obavijest o počinjenom prekršaju i traže se podaci o vozaču.U koliko se ne dostave čini se prekršaj po članku 229. stavka 7 koji kaže

''Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila, osoba kojoj je vozilo povjereno ili odgovorna osoba u pravnoj osobi ako ne da vjerodostojan dokaz o osobi koja je upravljala vozilom u vrijeme počinjenja prekršaja.''

 

Pošto je vlasnik vozila firma,a odgovorna osoba direktor firme da li u slučaju ne davanja podataka kazna od 2000-5000 kn ide direktoru ili firmi i s tim je ''slučaj završen''?

Mislim da je prva varijanta(ako se dostave podaci počinitelja) zbog visine kazne i oduzimanja dozvole oduzimanja dozvole lošija varijanta.

Molim da me ispravite ako sam u navođenju kazni pogriješio i što hitnije sa savjetom !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je vlasnik vozila firma,a odgovorna osoba direktor firme da li u slučaju ne davanja podataka kazna od 2000-5000 kn ide direktoru ili firmi i s tim je ''slučaj završen''?

 

Direktoru i da.

 

Mislim da je prva varijanta(ako se dostave podaci počinitelja) zbog visine kazne i oduzimanja dozvole oduzimanja dozvole lošija varijanta.

 

Točno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je prva varijanta(ako se dostave podaci počinitelja) zbog visine kazne i oduzimanja dozvole oduzimanja dozvole lošija varijanta.
I to je jedini ispravni razlog zbog kojeg se podaci ne dostavljaju a kad dođe kazna napisat i prigovor da se zbog velikog obima posla i zaboravljivosti nisu dostavili podaci te se moli za smanjenje kazne.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na brzim odgovorima.

 

Znači ovako,ništa ne vraćati(mislim na formular o dostavi podataka o osobi koja je upravljala vozilom) nego čekati da dođe kazna direktoru za nedostavljanje podataka,a zatim se žaliti na visinu kazne koja će biti izrečena za taj prekršaj kako je sugerirano(teška financijske situacije u firmi,zaboravljivosti...) platiti je i priča je završena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno tako.E sad kolika je teška financijska situacija znači da nema ni za plaće.Mnogo posla pa se nije stiglo a usput i zaboravilo.

A od dobivene platit 2/3 u roku 8 dana i gotovo.

 

Znači poslat će xxx kn za neslanje podataka o osobi koja je upravljala,da li odmah od tog iznosa platiti 2/3 ili se žaliti na dobivenu visinu pa ako je slučajno uvaže(mislim na tu umanjenu) od nje platiti 2/3.Ima neki razlog zašto ''opraštaju'' tu 1/3 ???

 

Na prvi dio pitanja vezan za vraćanje formulara o dostavi podataka nisi ništa odgovorio pa pretpostavljam da to ne treba odnosno da samo trebam čekati kaznu za neotkrivanje identiteta i napraviti kako je prije spomenuto.

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa im ne vraćaš pa će oni napisat prekršajni nalog na 2000 kn na koji ćeš se žalit i tražit smanjenje.Ono koliko sudac odredi umanji se za 1/3 i plati jer je tako napisano u prekršajnom zakonu.

Ukoliko napišu optužni prijedlog sudac će te pozvat pa ćeš ono već riješeno reći njemu i tražit smanjenje i opet plaćanje kazne umanjene za 1/3.

 

Članak 152.

(3) Novčana kazna smatrat će se u cjelini plaćenom ako osuđena osoba plati dvije trećine izrečene novčane kazne u roku određenom odlukom kojom je ta kazna izrečena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
Dana 20. 11. 2013. u 13:40, sivko je napisao:

Ništa im ne vraćaš pa će oni napisat prekršajni nalog na 2000 kn na koji ćeš se žalit i tražit smanjenje.Ono koliko sudac odredi umanji se za 1/3 i plati jer je tako napisano u prekršajnom zakonu.

Ukoliko napišu optužni prijedlog sudac će te pozvat pa ćeš ono već riješeno reći njemu i tražit smanjenje i opet plaćanje kazne umanjene za 1/3.

 

 

 

Članak 152.

 

(3) Novčana kazna smatrat će se u cjelini plaćenom ako osuđena osoba plati dvije trećine izrečene novčane kazne u roku određenom odlukom kojom je ta kazna izrečena

Pozdrav, zanima me da li ovo još uvijek vrijedi za ne davanje podataka, vozilo je u vlasništvu firme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sivko je napisao:

Sad je kazna 5000 kn.A ostalo vrijedi.

Hvala na odgovoru, u firmi se boje sankcija pa žele dati moje podatke. Vozilo je kod mene na korištenju ali ga ponekad vozi i supruga. Kada nalog dođe na moje ime budući da firma meni istupa vozilo, da li mogu upisati suprugu da je vozila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija