Jump to content

darovanje kuće


gana81

Preporučene objave

poštovani, molila bih vas za pomoć.,otac koji živi u srbiji želi mi prepisati kuću odnosno darovati,kuća se nalazi u hrvatskoj, što treba učiniti?odvjetnik mi je tražio 2 500kn mislim da je to mnogo, da li to mogu uraditi sam,ili mora ići putem odvjetnika?ako mogu sam molim vas recite mi kako i na koji način. Da li otac pravi darovni ugovor u srbiji ili kako,on ima državljanstvo hr al nema osobnu, da li je to problem??Ili ja pravim ovdje darovni ugovor koji on potpisuje!!hvala na odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani, molila bih vas za pomoć.,otac koji živi u srbiji želi mi prepisati kuću odnosno darovati,kuća se nalazi u hrvatskoj, što treba učiniti?odvjetnik mi je tražio 2 500kn mislim da je to mnogo, da li to mogu uraditi sam,ili mora ići putem odvjetnika?ako mogu sam molim vas recite mi kako i na koji način. Da li otac pravi darovni ugovor u srbiji ili kako,on ima državljanstvo hr al nema osobnu, da li je to problem??Ili ja pravim ovdje darovni ugovor koji on potpisuje!!hvala na odgovoru!!

 

zar niko nema odgovor,. molim vas., osoba živi u srbiji jel moguće tamo napraviti darovni ugovor a ovdje prevesti kod tumača, jer on ne može doći ovdje??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darovni ugovor kupite u papirnici .

popunite ga i potpišete . darovini ugovor ovjerite (potpis darovatelja) kod najbližeg javnog bilježnika u Hrvatskoj (Vukovar, Beli Manastir, Županja, Vinkovci).

ovjeren darovni ugovor dostavite zemljišno knjižnom odjelu (u mjestu gdje je nekretnina) iuz prijedlog za uknjižbu vlasništva.

darovni ugovorvam može sačiniti i javni bilježnik koji će ga i ovjeriti .

dođe oko 160,00 kuna +ovjera. jeftinije od odvjetnika.

pošto se radi o roditelju i daru odvjetnik nije potreban.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa prije svega - odlučite se ima li otac na kraju državljanstvo Republike Hrvatske ili Srbije?

 

Ako ima državljanstvo RH, neka vam otac kontaktira Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Beogradu i tamo upita.

 

Prema čl. 14. Zakona o vanjskim poslovima, Konzularni ured, među ostalim obavlja i javnobilježničke poslove.

 

Ne znam otkuda ovo da je osumnjičen za kazneno djelo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne alazi se ni na kakvoj listi otkud takve insinuacije bovu., nije ni malo dzentlmenski sa vaše strane., pošto tu ne stanuje neće produžavati osobnu, i tako oni koji tu ne žive moraju da je vrate., ima srp.državljanstvo i papire, pa me zanima na koji način može to napraviti sa njihovim papirima,i dal je to uopće moguće?A vama G-man hvala na pomoći!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija