Jump to content

Odšteta - zatezna kamata


dabal

Preporučene objave

Poštovani!

Kao oštećenik sam sudjelovao u prometnoj nezgodi sa inozemnim vozilom. 04.11. sam predao odštetni zahtjev i do danas nisam dobio nikakav službeni odgovor od osiguranja (nadležni korispondent je Croatia osig.). Imam li pravo na potraživanje zateznih kamata po čl.12. st. 1. ZOO? I od kojeg datuma?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam jos nista trazio..

Nakon mjesec I pol uglavnom neuspjesnih telefonskih poziva odlucio sam pricekati prvu ponudu osiguranja. Kroz zalbu zatraziti isplacivanje zatezne kamate I ostalih troskova (slep sluzba, lezarina na servisu..), te vrlo vjerojatno njihovo preuzimanje ostatka vozila uz isplatu procjenjene vrijednosti (nadam se realne).

Puno hvala na brzom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi palo na pamet da bi mogli pokušati takav slučaj odugovlačiti do zastare. Zar to nije 5 godina? Još sam htio biti pošten pa se nisam ni žalio za lakše ozljede, nisam ni vidio doktora..

Drugi put šancov ovratnik, duševna bol.. :tikvan:

 

Uglavnom, hvala na savjetu! Sutra šaljem zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovanje, stradao sam u saobraćajnoj nesreći kao suputnik pa me zanima od kojeg datuma se obračunavaju kamate na odštetu od osiguravateljske kuće? Da li je to od datuma podnošenja zahtjeva za odštetu? Sve skupa je sada na sudu već skoro 3 godine pa me zanima taj podatak. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od datuma pravomocnosti presude

 

Poštovanje, stradao sam u saobraćajnoj nesreći kao suputnik pa me zanima od kojeg datuma se obračunavaju kamate na odštetu od osiguravateljske kuće? Da li je to od datuma podnošenja zahtjeva za odštetu? Sve skupa je sada na sudu već skoro 3 godine pa me zanima taj podatak. Unaprijed hvala.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, stradao sam u saobraćajnoj nesreći kao suputnik pa me zanima od kojeg datuma se obračunavaju kamate na odštetu od osiguravateljske kuće? Da li je to od datuma podnošenja zahtjeva za odštetu? Sve skupa je sada na sudu već skoro 3 godine pa me zanima taj podatak. Unaprijed hvala.

 

Govorite o neimovinskoj šteti? Naknadi štete uzrokovane povredom prava osobnosti (tjelesne ozljede, bol, strah)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija