Jump to content

osnivanje d.o.o.


robiilaura

Preporučene objave

Poštovani, imam nekoliko pitanja vezana na otvaranje d.O.o. ili j.d.O.o. - to ću još vidjeti. Nešto sam već proučila, ali još mi nije sve jasno. Ja sam u redovnom radnom odnosu, a sin namjerava unajmiti poslovni prostor za vođenje kafića- nema ugostiteljsku školu pa ne može otvoriti obrt.

1. Je li bolje da d.O.o. otvori on i bude zaposlenik u svom poduzeću, ili je bolje da vlasnik budem npr. ja, a on direktor? Ima li vlasništvo d.O.o. utjecaja na plaćanje poreza ili drugih davanja?

2.Mogu li ja obavljati knjigovodstvene poslove za sina, ako sam zaposlena u drugom d.O.o.? Mogu li raditi bez plaće - volontirati kao član obitelji?

3. Što mogu raditi kao prokurist i trebam li za to dobivati plaću ili neku drugu vrstu primanja?

4. Koliko sam shvatila iz nekih pitanja i odgovora, direktor d.O.o. može biti i zaposlena osoba i ne mora primati plaću u svom d.O.o., ali ipak mora plaćati neke poreze i doprinose?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija