Jump to content

Gubljenje prava na naknadu s biroa zbog 1 dana manje


dtomekovic

Preporučene objave

Imala sam ugovor o radu 8 mjeseci, u međuvremenu se razboljela, te kad mi je istekao imala sam pravo (kako su mi rekli u HZZO-u) na naknadu s zdravstvenog, to je trebalo ići u staž i taman bih imala 9 mjeseci u komadu.

Sad ispada da oni u HZZO-U plaćaju naknadu nakon isteka radnog odnosa od 30 dana, bez obzira koliko mjesec ima dana i da mi fali taj 1 dan. Smiješno, s obzirom da bih da je to bila veljača, bila bih 2 dana u plusu.

ŠTO DA RADIM? HITNO!!! Samohrana sam majka, u podstanarstvu, bez nekretnina i pokretnina, već se 2 godine borim za alimentaciju bez uspjeha, ne znam što dalje......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na HZZO-u mi kažu da nađem bilo koga tko će me na par dana prijaviti kao kućnu pomoćnicu ili sl.

 

Ugovor o radu: 01.04-30.11.2013

Bolovanje: 01.12-31.12.2103 - naknada od 1554 kn za 12 mjesec

Hzzo priznaje bolovanje: 01.12-30.12.2013.(30 dana bez obzira koliko mjesec nosi dana)

Time mi automatski nedostaje 1 dan za naknadu s biroa od 3 mjeseca isplaćivanja.(na temelju 9 mjeseci rada).

Molim pomoć, uputu, savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naknada po isteku traje ne mjesec dana već 30 dana tako da ćete se izgleda nesretni čovječe morati pomiriti sa time da taj jedan dan (eto uspio sam skužiti koji) fali i da to ima i utjecaj na ovo slijedeće pravo kod HZZZ-a. Nažalost, ne vidim načina na koji bi mogli tako nešto retroaktivno nadoknaditi, jedino Vam preostaje nekakva zamolba HZZZ-u, no eto ne vjerujem da bi bez obzira na situaciju koju opisujete mogli uspjeti u tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija