Jump to content

prigovor na izvršenu ovrhu


trebam_savjet

Preporučene objave

zanima me kako da napišem prigovor na provedenu ovrhu, za koju smatram da nije trebala biti provedena jer mislim da je nastupila zastara

 

2008. godine sam sudjelovao u prometnoj nesreći, te sam za istu dobio presudu 04.05.2010. kojom mi je utvrđena novčana kazna u iznosu od 2 500 kuna, na koju je moj odvjetnik uložio žalbu

 

2012. godine je VPS odgovorio da mi žalba nije uvažena, te se na tu presudu nisam mogao žaliti jer je presuda pravomoćna

 

10.01.2014. mi je sa računa skinut iznos kazne, te me zanima da li je cijeli slučaj u zastari s obzirom da je prekršaj počinjen 2008. godine, te je 2013. trebala nastupiti zastara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste dovoljno precizni. I potrebno je napraviti jasnu distinkciju između zastare prekršajnog progona i zastare izvršenja prekršajno-pravne sankcije.

 

Kada točno (datum) je počinjen prekršaj i kada točno (točan datum) je donesena presuda (rješenje) VPS-a?

 

Što se zastare izvršenja prekršajno-pravne sankcije tiče, ona svakako nije nastupila, ako je datum pravomoćnosti sudske odluke u 2012., a ovrha je danas "stigla".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez traženog podatka, nije moguće ni dati precizan odgovor. U vašem slučaju vrijede rokovi zastare prema ranijem PZ-u (NN 107/07), koji su propisali rok relativne zastare od 2 godine, a apsolutne od 4 godine. Ako je odluka (presuda ili rješenje) VPS-a donesena zaključno sa 21.07.2012. - zastare prekršajnog progona nema.

 

Za zastaru izvršenja prekršajno-pravne sankcije već je sve rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija