Jump to content

Naknada za ozljede u neosiguranom vozilu


Josip 156

Preporučene objave

Sudjelovao sam prosle godine u 4.mj. u prometnoj nesreci kao suvozac u neregistriranom i neosiguranom vozilu, kome sam ja vlasnik tog vozila, te zadobio teske tjelesne ozljede (Slomljena bedrena kost, ostecen kuk, napuknut lakat, jaci potres mozga, sav natucen...)

Imam svu medicinsku dokumentaciju i jos sam na bolovanju!

Mogu li, koga, i kako potrazivati za ozljede i nastalu stetu na vozilu ili privatnom tuzbom i koje su sanse i izgledi???

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za štetu koja je uzrokovana vozilom odgovara vlasnik vozila ili osiguravatelj.

osim ako je vozilo ukradeno.

ZOO

Članak 1069.

(1) Za štetu koju pretrpe treće osobe u vezi s pogonom motornog vozila odgovara njegov vlasnik.

Odgovornost u slučaju neovlaštenog korištenja motornog vozila

 

Članak 1070.

(1) Neovlašteni korisnik motornog vozila odgovara trećim osobama umjesto vlasnika i jednako kao vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudjelovao sam prosle godine u 4.mj. u prometnoj nesreci kao suvozac u neregistriranom i neosiguranom vozilu, kome sam ja vlasnik tog vozila, te zadobio teske tjelesne ozljede (Slomljena bedrena kost, ostecen kuk, napuknut lakat, jaci potres mozga, sav natucen...)

Imam svu medicinsku dokumentaciju i jos sam na bolovanju!

Mogu li, koga, i kako potrazivati za ozljede i nastalu stetu na vozilu ili privatnom tuzbom i koje su sanse i izgledi???

 

Hvala unaprijed!

 

Tko je kriv za prometnu nesreću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste vlasnik vozila, stavili ste ga u promet na način da ste ga dali drugoj osobi na upravljanje.

 

Obojica ste bili svjesni da je vozilo neregistrirano i opet ste se provozali skupa.

 

Moje je mišljenje da ni jedan od vas nema pravo ni na kakvu odštetu zbog samoskrivljenog ponašanja.

 

Ne znamo točne okolnosti slučaja (iako ozbiljno "miriši" na alkohol), ali - slažem se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija